لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۵

تحقیقات نشان می دهد بسياری از کارخانه ها به آمريکا بازمی گردند


تحقیقات نشان می دهد بسياری از کارخانه ها به آمريکا بازمی گردند
تحقیقات نشان می دهد بسياری از کارخانه ها به آمريکا بازمی گردند

یک بررسی جدید نشان می دهد که بسیاری از شرکت های آمریکایی قسمتی از بخش توليداتی خود را، به دلیل افزایش دستمزد و سایر هزینه ها در چين به آمريکا باز می گردانند.

گروه بوستون کانسالتينگ، يک شرکت مشاوره مديريت جهانی، می گويد، تجزیه و تحلیل جدید اين گروه نشان می دهد که افزایش دستمزدها در چین و افزایش ارزش واحد پول اين کشور، هزينه های توليد در چين را به ایالات متحده نزديک تر کرده اند. علاوه بر این، به گفته اين گروه بسياری از شرکت ها در حال ایجاد کارخانه در نقاط کم هزينه تر از ایالات متحده، مانند شهرهای جنوبی کشور و نه بخش های شمال شرقی و غربی که هزينه ها بالترند، هستند.

اين گروه می افزايد که دست مزدها در چين سالانه ۱۵ تا ۲۰ درصد افزايش می يابند و ارزش واحد پول چين، يوان، در چند سال گذشته سير صعودی داشته است. علاوه بر این، در برخی مناطق چين، کمبود کارگران کارخانه وجود دارد. هارولد سيرکين، مدير عامل گروه، می گويد با رشد طبقه متوسط در چین تقاضا برای کالاها جهت مصارف داخلی بالا می رود و نيروی کار برای توليد و عرضه کالاها برای متقاضيان داخل کشور، نيروی کار را بيشتر تحت فشار خواهد گذاشت.

سيرکين می گويد اين روند تا سال ۲۰۱۵ شتاب می يابد، در نتيجه شرکت هايی که برنامه توسعه دارند بايد عوامل متعددی را قبل از تصمیم گیری برای ساخت کارخانه های توليدی خود در نظر بگيرند. زيرا که هنگامی که کارخانه ساخته شد جابجايی آن دشوار خواهد بود.

به گزارش اين گروه چندین شرکت بزرگ آمریکايی مانند، NCR Corp که توليد دستگاههای عابر بانک را به ايالت جنوبی جورجيا و شرکت اسباب سازی Wham-O Inc بخشی از واحد توليداتی خود را به آمريکا منتقل کرده اند.

XS
SM
MD
LG