لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۲

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به انتشار تصاویر یک دیپلمات آمریکایی از سوی رسانه‌های چین اعتراض کرد


در پی انتشار تصویری از یک دیپلماتیک آمریکا در یک رسانه چینی، سخنگوی وزارت آمریکا از دولت چین خواست به دیپلمات‌های آمریکایی احترام بگذارد.

مورگان اورتگاس در یک رشته توئیت بدون اشاره به نام دیپلمات و رسانه‌هایی که اطلاعات شخصی وی را منتشر کرده‌اند گفت: «چنین سابقه طولانی در شکستن تعهدات دارد.کادر دیپلماتیک ما تنها وظیفه خود را انجام می‌دهند و دولت پکن این موضوع را می‌داند.»

خانم اورتگاس در ادامه نوشت که دولت چین بر اساس کنوانسیون وین که یکی از اعضای آن است، باید به دیپلمات‌های آمریکایی احترام بگذارد.

اعتراض خانم اورتگاس مربوط به انتشار عکسی از جولی ایدی دیپلمات آمریکایی است که خبرگزاری رویترز گزارش داد تصاویر این دیپلمات در حال دیدار با جمعی از دانشجویان معترض در هنگ کنگ در یک روزنامه چینی منتشر شده است.

در روز گذشته نیز در پی ناآرامی‌های اخیر در هنگ کنگ، وزارت خارجه آمریکا به شهروندان آمریکایی برای سفر به این بخش از چین هشدار داده است.

هنگ‌کنگ از حدود دو ماه پیش شاهد اعتراض‌های خیابانی به لایحه‌ای بود که براساس آن متهمان به چین فرستاده می‌شدند.گرچه رئیس اجرایی هنگ کنگ پیشتر گفته بود لایحه استرداد متهمان به چین «مرده» است،‌ اما معترضان به این لایحه بار دیگر به خیابان‌های این دولت‌شهر آمدند.

معترضان همچنین خواهان اصلاحات دموکراتیک و پایان یافتن کنترل شدید پکن بر آن منطقه هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG