لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۶

هواوی بخش پژوهش خود را از ایالات متحده به کانادا منتقل می کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنیانگذار هواوی می گوید این شرکت بزرگ فناوری چین به دلیل تحریم های آمریکا مرکز پژوهش اش در ایالات متحده را به کانادا منتقل می کند.

رِن ژنگفِی در مصاحبه ای با «گلوب اَند مِیل»، روزنامه شهر تورنتو، گفت این تحول ضروری بود زیرا «هواوی» از تعامل و امکان تماس با کارمندانش در ایالات متحده محروم می شد.

«هواوی تکنولوژی» دومین شرکت بزرگ تلفن های هوشمند و بزرگترین سازنده تجهیزات شبکه تلفن های همراه است. مقام های آمریکایی می گویند این شرکت یک خطر امنیتی است و در ماه مه از محدود کردن دسترسی اش به تجهیزات و فناوری های آمریکایی خبر دادند. «هواوی» این ادعا را که تهدیدی امنیتی است رد می کند.

دولت ترامپ مهلتی ۹۰ روزه را برای فروش بعضی اقلام به «هواوی» اعلام کرده است. دولت آمریکا گفت این محدودیت ها همچنین تجهیزات و فناوری های لازم برای حمایت از شبکه های بی سیم در مناطق دورافتاده را شامل می شود.

رن ژنگفی جزئیاتی ارائه نداد، ولی «هواوی» در ماه ژوئن از کاهش ۶۰۰ نیروی کار در مرکز پژوهش اش در «سیلیکون ولی» در «سانتاکلارا» در ایالت کالیفرنیا خبر داد. در این مرکز اکنون ۲۵۰ نفر مشغول کار هستند.

این شرکت همچنین در آلمان، هند، سوئد و ترکیه مراکز پژوهش و توسعه دارد.

«هواوی» در ماه نوامبر فروش تلفن هوشمند «مِیت اِکس» را آغاز کرد که فاقد تراشه های ساخت ایالات متحده یا اپلیکیشن های «گوگل» است. این شرکت همچنین سیستم عامل خودش را برای تلفن های همراهش ارائه کرده است که می گوید در صورت لزوم می تواند جایگزین «اندروید» گوگل شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG