لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۷

دریادار مولن از تقویت نظامی چین ابراز نگرانی می کند


رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا از آنچه او آن را تغییر در تمرکز تقویت نظامی چین، از توسعه نیروهای زمینی به سوی افزایش قدرت دریایی و هوایی خود می بیند، ابراز نگرانی کرده است.

دریادار مایک مولن روز چهارشنبه به سربازان در یک پایگاه آمریکا در کره جنوبی گفت، چین در تجهیزاتی مانند ماهواره، هواپیما، و موشک های ضد کشتی سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای کرده است و قصد دارد ناوگانی از ناوهای هواپیمابر به وجود آورد.

مولن گفت او اینک بیشتر از کنجکاوی، نگران کارهایی است که چینی ها انجام می دهند.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا افزود هر کشوری حق دارد نیروهای مسلح خود را تقویت کند، اما او مایل است درباره مقاصد چین با مقامات آن کشور گفت و گو کند. وی همچنین افزود مهم است که تماس های ارتش با ارتش با چین از سرگرفته شود تا چنین گفت و گویی بتواند انجام گیرد.

چین تماس های نظامی با آمریکا را در ماه ژانویه در اعتراض به معامله تسلیحاتی ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری آمریکا با تایوان قطع کرد.

مولن بخشی از یک هیات بلند پایه لشکری و کشوری آمریکا است که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه، و رابرت گیتس، وزیر دفاع، را در سفری به کره جنوبی همراهی می کنند. خانم کلینتون روز چهارشنبه در سئول تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG