لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۰

دیدگاه| چینی ها هر حرکت ترامپ را پیش از بازدید او از آن کشور مطالعه کردند


مقاله ای از بیل گرتز در واشنگتن فری بیکن

صدها تحلیلگر چینی ماه ها بی وقفه تمام جزییات درباره پرزیدنت ترامپ را مطالعه کرده و در گزارش هایی برای شی جین پینگ، رهبر چین فرستاده اند.

واحد ویژه دولت چین وابسته به ارتش آن کشور با نام رمز «اسکای هارت» شامل ۳۵۰ مقام است که در مرکزی مخفی به نام «وسترن هیلز» در غرب پکن، مقر «ارتش آزادیبخش خلق چین»، سخت کار می کنند.

این مرکز حدود سال ۲۰۱۲ با تمرکز صرف بر گردآوری اطلاعات از رهبران خارجی تا مقام های ارشد حزب کمونیست و رهبران نظامی راه اندازی شد.

اطلاعات گردآوری شده از پرزیدنت ترامپ شامل عادات فردی، علایق شخصی، کتاب هایی که خوانده، برنامه های تلویزیونی که می بیند، غذاهای مورد علاقه، لباس ها و مارک هایی که دوست دارد است.

این گروه، ویدئوها و عکس های ترامپ را برای یافتن سرنخی از شخصیت او مطالعه کرده اند.

بررسی توئیت های ترامپ پنجره ای جدید به چینی ها برای مطالعه رییس جمهوری آمریکا داده است.

چینی ها به استقبال از روسای جمهوری آمریکا با جزییات کاملا از پیش تعیین شده معروف هستند.

هدف پرزیدنت ترامپ از سفر به چین تحکیم عزم بین المللی بر عاری سازی شبه جزیره کره از جنگ افزار هسته ای، ترویج منطقه آزاد هند و اقیانوسیه و توافق های اقتصادی منصفانه متقابل است.

کارشناسان می گویند چینی ها طی سفر پرزیدنت ترامپ به آن کشور به جاسوسی و استراق سمع فیزیکی، الکترونیکی و ویدیویی خواهند پرداخت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG