لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۸

رسیدگی به پرونده های کودک آزاری در آمریکا تسهیل می شود


با اجرای یک سلسله اصلاحات قانونی در برخی از ایالت های آمریکا، کسانی که در گذشته با آنها بدرفتاری شده بود خواهند توانست از عدالت برخوردار شوند، و دادگاه ها به شکایت های آنها رسیدگی خواهند کرد. بدون چنین اصلاحاتی، افرادی که می گویند سال ها پیش هدف آزار جنسی قرار گرفتند، نمی توانستند چندان امیدی به دادخواهی داشته باشند.

پیگردهای جنایی موارد آزار جنسی سال های گذشته همچنان غیر ممکن است، زیرا دادگاه عالی در سال ۲۰۰۲ رای داد تغییر وضعیت محدودیت ها با قانون اساسی مغایرت دارد و عطف به ما سبق نمی شود. با این حال به نقل از وکلایی که پرونده های آزار جنسی را دنبال می کنند گفته می شود فرصتی برای قربانیان فراهم آمده که سکوت دیرینه خود را بشکنند. اکثر دادخواست ها به مصالحه در خارج از دادگاه منجر شد.

تا کنون صدها نفر در مینه سوتا، جورجیا، کالیفرنیا، دلاور و هاوائی،در مقام دادخواهی برآمده اند. یکی از آنها در مصاحبه ای تلفنی به رویترز گفت پنجره ای از فرصت باز شده و حرف زدن در باره آزار جنسی در کودکی دیگر مقوله ای ممنوعه نیست.

درگزارش رویترز گفته می شود دشواری رسیدگی به موارد آزار جنسی اخیرا در مورد دنیس هسترت، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا دیده شد، او در دادگاه فدرال به آزار جنسی کشتی گیران دبیرستان در سال های دهه ۶۰ و ۷۰ وقتی مربی بود اعتراف کرد. با این حال، بر اساس قوانین ایالت ایلینوی نمی تواند مجازات شود.

طرفداران اصلاح قوانین می گویند با وجود اقداماتی که صورت گرفته، ممکن است سال ها طول بکشد تا قربانیان بر احساس انکار و شرم غلبه کنند و خواهان عمل قانونی شوند.

XS
SM
MD
LG