لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

آمریکا مقررات مهاجرتی را با هدف فرستادن پناهجویان به نقاطی دیگر تغییر می دهد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دولت ترامپ در صدد سخت تر کردن مقررات برای افرادی است که اجازه یافته اند در آمریکا تقاضای پناهجویی بدهند. کاخ سفید می کوشد موج پناهجویی در مرز جنوب آمریکا با مکزیک را متوقف کند.

دولت ترامپ چارچوبی را پدید آورده است که امکان فرستادن پناهجویان به دیگر کشورها را فراهم می آورد. این کشورها توافق های دو جانبه ای را برای پذیرش پناهجویان به مذاکره گذاشته اند.

مقام های دولت ترامپ پیشتر استدلال می کردند از آن جا که بسیاری از مهاجران برای رسیدن به ایالات متحده کشورهای متعددی را پشت سر می گذارند مهاجران باید در نخستین کشور «امن» که فرصت تقاضا وجود دارد خواستار حفاظت شوند.

با این وجود، در مقررات جدید تصریح شده که پناهجویان ممکن است به هر کشور دیگری که ایالات متحده با آن ها توافق پناهجویی دارد فرستاده شوند، حتی اگر آن ها از طریق آن کشورها به آمریکا نیامده باشند.

ایالات متحده از پیش توافق دوجانبه ای بر سر پناهجویان با کانادا دارد. گواتمالا، السالوادور و هندوراس هم در ماه های اخیر چنین توافق هایی را با آمریکا امضا کرده اند، اما هنوز نهایی نشده است.

دولت ترامپ با اقداماتی مهاجران را واداشته است در زمان بررسی پرونده شان در مکزیک بمانند، اما تا کنون پناهجویان را مجبور نکرده تقاضایشان را در کشور دیگری پیگیری کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG