لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۴

تیراندازی در کنگره آمریکا؛ مظنون مجروح به بیمارستان منتقل شد


خبرگزاری رویترز اعلام کرده یک شهروند مجروح شد و فرد مظنون که ظاهرا زخمی شده، بازداشت و به بیمارستان منتقل شد
خبرگزاری رویترز اعلام کرده یک شهروند مجروح شد و فرد مظنون که ظاهرا زخمی شده، بازداشت و به بیمارستان منتقل شد

تیراندازی در محل کنگره آمریکا موجب بستن این ساختمان و همچنین کاخ سفید برای ساعتی شد.

خبرگزاری رویترز اعلام کرده یک نفر به عنوان مظنون بازداشت شده است. رویترز می گوید فرد بازداشت شده به بیمارستان منتقل شده و به نظر می رسد مجروح شده باشد. سی‌ان‌ان گزارش داد یک زن غیر مسلح مجروح شده است.

با عادی شدن موقعیت، کنگره بازگشایی شد.

مقام های پلیس محلی اعلام کردند فرد مظنون، در بخش ورودی بازدیدکنندگان از عمارت کنگره، از گیت امنیتی عبور می کرد که وقتی دستگاه نشان داد او مسلح است، فرد مزبور دست به اسلحه برد اما مقام های پلیس به او شلیک کردند. در این درگیری، یک زن شهروند عادی نیز مجروح شد.

ساختمان کنگره آمریکا که در پانصد متری صدای آمریکا قرار دارد، محل حضور ۴۳۵ نماینده مجلس نمایندگان و صد عضو مجلس سنا است. با این حال روز دوشنبه، ۹ فروردین ماه، هیچ نماینده ای حضور ندارد، چون کنگره در تعطیلات عید پاک به سر می برد با اینحال تعدادی از کارمندان در محل کنگره حضور دارند.

پلیس شهر واشنگتن دی سی می گوید صدای تیراندازی در مرکز گردشگری کنگره، باعث شد تا همه راه ها به ساختمان بسته شود. از همه کارمندان داخل کنگره خواسته شد که در محل امنی پناه بگیرند.

معمولا مردم می توانند به محوطه اطراف کنگره آمریکا دسترسی داشته باشند اما در پی تیراندازی، همه راه های منتهی به کنگره بسته شد.

همچنین مقام های امنیتی از بسته شدن تمامی محوطه و خیابان های اطراف کاخ سفید خبر دادند. بستن کاخ سفید در حالی است که قرار بود این مکان با حضور ده ها هزار نفر میزبان صد و سی هشتمین مراسم سالانه موسوم به " اگ رول" در کاخ سفید باشد.

فضای امنیتی در پایتخت آمریکا در حالی است که سه روز دیگر نشست امنیت هسته ای در واشنگتن برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG