لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۳

رییس جمهوری آمریکا طرح مبارزه با کسری بودجه را فاش می کند


رییس جمهوری آمریکا طرح مبارزه با کسری بودجه را فاش می کند
رییس جمهوری آمریکا طرح مبارزه با کسری بودجه را فاش می کند

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا برنامه ای را برای کاهش کسر بودجه عظیم کشور به میزان ۴ تریلیون دلار در ظرف ۱۲ سال آینده ارائه داده است.

آقای اوباما استراتژی اقتصادی خود را روز چهارشنبه در سخنانی در دانشگاه جورج واشنگتن تشریح کرد.

وی مشکلات کسری بودجه را به افزايش هزينه ها و کاهش ماليات در دوران رياست جمهوری جورج دبليو بوش نسبت داد و گفت: افزايش بدهی کشور در نهايت باعث کاهش اشتغال می شود و به اقتصاد کشور آسيب می رساند.

رییس جمهوری گفت برنامه ای که او پیشنهاد می کند «هرنوع خرجی را روی میز بررسی می گذارد»، اما هنوز از طبقه متوسط، سالمندان و سرمایه گذاری در آینده حفاظت می کند.

برنامه رییس جمهوری کاهش هزینه های داخلی، از جمله صرفه جویی های بیشتر در بودجه دفاعی و اصلاح برنامه های پرهزینه برای سالمندان، بازنشستگان و تنگدستان را شامل می شود.

آقای اوباما گفت از تجدید معافیت های مالیاتی برای ثروتمند ترین آمریکایی پرهیز می کند. رییس جمهوری قبلا، در ماه دسامبر، موافقت کرد کاهش های مالیاتی را برای یک بار تمدید کند، و می گوید این تنها راهی بود که او می توانست از افزایش مالیات طبقه متوسط جلوگیری کند.

پس از دیداری با رییس جمهوری پیش از سخنرانی، قانون گذاران ارشد جمهوریخواه مخالفت با افزایش مالیات ها را تکرار کردند. جان بینر، رییس مجلس نمایندگان، گفت اگر قرار است جمهوریخواهان و دمکرات ها اختلافات خود را حل کنند و کاری معقول انجام دهند، افزایش مالیات ها بخشی از آن نخواهد بود. بینر قبلا گفته است هر پیشنهادی برای افزایش مالیات ها غیر قابل قبول خواهد بود و نمی تواند آغازی برای مذاکرات بودجه باشد.

جمهوریخواهان برای کاهش کسری بودجه عقایدی دارند و طرحی را برای کاهش عمیق تر در هزینه های فدرال ارائه داده اند.

XS
SM
MD
LG