لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۱

انتقاد کاخ سفید از گزارش دفتر بودجه کنگره درباره حداقل دستمزد


مدیر دفتر بودجه کنگره آمریکا روز چهارشنبه گفت که یافته های این نهاد حاکی از آن است که افزایش حداقل دستمزد که مورد پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا و پافشاری وی بر ضرورت اعمال آن است، به افزایش نرخ بیکاری منجر می شود.

این توضیحات یک روز پس از آن مطرح می شود که کاخ سفید از روش های تحقیق این نهاد در خصوص حداقل دستمزد و افزایش آن، انتقاد کرد.

کاخ سفید می گوید آنچه دفتر بودجه کنگره آمریکا به عنوان نتیجه تحقیقاتش مطرح کرده، غیردقیق است. دفتر بودجه کنگره آمریکا گفته است که افزایش حداقل دستمزد به ده دلار و ده سنت در ساعتی که پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکاست، تا پایان سال ۲۰۱۶ به بیکاری حدود نیم میلیون شهروند آمریکایی منتج می شود.

ناظران اقتصادی انتقاد تند کاخ سفید را از تحقیقات تازه دفتر بودجه کنگره آمریکا غیرمتعارف خوانده اند، به ویژه از آن روی که این نهاد با مشارکت رایزنان و نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا اداره می شود.

مدیر دفتر تحقیقات بودجه کنگره آمریکا طی گفت و گویی با نشریه کریستین ساینس مانیتور از تحقیقات و انتشار نتیجه تحقیقات نهاد متبوع خود دفاع کرد و افزود که این تحقیقات کاملا مستدل است و با شیوه علمی و با تکیه بر واقعیت های جاری جامعه تهیه شده است.

آقای اوباما پافشاری می کند که میزان حداقل دستمزد کارگران و کارکنان آمریکایی از ساعتی ۷ دلار و ۲۵ سنت باید به ۱۰ دلار و ۱۰ سنت افزایش یابد، و از زمان کمپین انتخاباتی اش در ماه نوامبر گذشته، تاکید ورزیده که این کار برای بهبود شرایط زندگی شهروندان آمریکایی باید انجام شود و اگر انجام شود، بیش از نیم میلیون شهروند آمریکایی را که زیر خط فقر به سر می برند، از تنگدستی نجات خواهد داد.

شماری از دموکرات ها از جمله رهبر اقلیت دموکرات کنگره، نانسی پلوسی، روز گذشته گزارش مرکز تحقیقات بودجه کنگره را ناقض واقعیات و مستنداتی خواندند که به گفته خانم پلوسی «اقتصاددانان و کارشناسان برجسته آمریکایی آنها را ارائه داده یا بر آنها صحه گذارده اند.»
XS
SM
MD
LG