لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۴

ادامه مذاکرات برای تصويب بودجه دولت آمريکا


ادامه مذاکرات برای تصويب بودجه دولت آمريکا
ادامه مذاکرات برای تصويب بودجه دولت آمريکا

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، قصد دارد با قانونگذران ارشد هر دو حزب شامگاه چهارشنبه ديدار کند. اين در حالی است که مهلت کوتاهی برای تاييد بودجه فدرال آمريکا و جلوگيری از تعطيل کردن دولت، باقی مانده است.

مقامات می گويند پرزيدنت اوباما با رئيس مجلس نمايندگان، جان بی نر، از حزب جمهوری خواه و رهبر سنا از حزب دموکرات، هری ريد، پس از بازگشت از سفر خود در کاخ سفيد ديدار و گفتگو خواهد کرد. تنها دو روز به پايان بودجه کنونی دولت باقی مانده است.

در اوايل روز چهارشنبه، جان بی نر، گفت قانونگذاران برای اضافه کردن به زمان مذاکره سعی به تصويب بودجه موقت برای يک مدت کوتاه خواهند کرد.

آقای اوباما مخالفت علنی خود را با ادامه بودجه موقت اعلام کرده است مگر اينکه قانونگذاران در اصول به توافق رسيده و نياز به يک مدت کوتاه جهت تصويب بودجه داشته باشند. اما رييس جمهوری آمريکا روز چهارشنبه هشدار داد که تعطيلی دولت به اقتصاد آمريکا صدمه وارد می کند. وی افزود: دموکرات ها با بسياری از خواسته ها توافق کرده اند و و از جمهوری خواهان خواست که اينچنين کنند.

جمهوری خواهان می گويند خواهان تعطيلی دولت نيستند ولی کاهش زياد هزينه ها برای کمک به کاهش کسری بوجه دولت، بايد تصويب شود.

در آخرين مذاکرات، کاخ سفيد و رهبران کنگره در تلاش برای کاهش ۳۳ ميليارد دلاری از بودجه کلان يک تريليون دلار بوده اند. اما اختلاف درمورد کاهش يا حذف بودجه کدام يک از برنامه ها وجود دارد.

XS
SM
MD
LG