لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۷

حضور رييس جمهوری آمریکا و نخست وزیر بریتانیا در یک مسابقه بستکتبال


حضور رييس جمهوری آمریکا و نخست وزیر بریتانیا در یک مسابقه بستکتبال
حضور رييس جمهوری آمریکا و نخست وزیر بریتانیا در یک مسابقه بستکتبال

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، و دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، از یک مسابقه بستکبال دانشگاهی آمریکا دیدن کردند و مناسبات نیرومند بین دو کشور را برجسته ساختند.

کاخ سفید اعلام کرد مسابقه در شهر دیتون در ایالت اوهایو در روز سه شنبه یکی از برنامه های دیدار رسمی کامرون است و بر «رابطه ویژه آمریکا و بریتانیا تاکید می گذارد.»

باراک اوباما و دیوید کامرون امشب به واشنگتن باز می گردند، و انتظار می رود روز چهارشنبه در دیداری در کاخ سفید درباره افغانستان، ایران، سوریه و نشست های آینده رهبران گَروه ۸ و ناتو بحث کنند.

آنها در مقاله مشترکی در واشنگتن پست اتحاد بین آمریکا و بریتانیا را بعنوان یک «مشارکت قلبی، که تاریخ، سنت ها و ارزش های دو کشور آنرا قوام می بخشد» تحسین می کنند.

دو رهبر در مقاله می گویند آنها برای بازگرداندن مردم بکار، ادامه بهبود اقتصاد جهانی، همپایی با اروپا در حل بحران بدهی ضمن مهار «روش های مالی بی محابا» که برای مالیات دهندگان گران تمام شده است، با شریکای خود در گروه ۸ و گروه ۲۰ کار می کنند.

پرزیدنت اوباما و دیوید کامرون همچنین می گویند آنها به پیشرفت سربازانشان در افغانستان مباهات می کنند، در همین حال یادآور می شوند حوادث اخیر – که مشخص نمی سازند – نشان می دهد ماموریت همچنان دشوار است.

XS
SM
MD
LG