لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۵:۵۲

آمریکا و بریتانیا در واکنش به تهدیدهای تروریستی سفارتخانه های خود را در یمن تعطیل کردند


ایالات متحده آمریکا و بریتانیا روز یکشنبه سفارتخانه های خود در یمن را بستند. این اقدام به دلیل نگرانی از تهدیدهای تروریستی صورت گرفت.

سفارت آمریکا در صنعا اعلام کرد تهدیدهای تروریستی از سوی گروه القاعده در شبه جزیره عربستان صورت گرفته است، اما هیچ یک از کارکنان سفارت آمریکا درباره تهدید خاصی علیه این مکان، سخنی به میان نیاورده است.

گفته می شود گروه القاعده در تلاش نافرجام تروریستی برای بمب گذاری در هواپیمایی که روز کریسمس از اروپا عازم آمریکا بود نیز دخالت داشت.

روز پنجشنبه گذشته سفارت ایالات متحده در صنعا از شهروندان آمریکایی خواست در میانه «تهدیدهای دنباله دار تروریستی و اقدامات خشونت آمیز» علیه آمریکایی ها در جهان، هوشیاری خود را حفظ کنند.

بریتانیا و آمریکا قصد دارند یک واحد پلیس مقابله با تروریسم را در یمن راه اندازی کنند و در کنفرانس بین المللی امنیت، که قرار است اواخر ژانویه برگزار شود، شرکت کنند.

لندن و واشنگتن اقدامات و تصمیم های اخیر را پس از آن اتخاذ کردند که توطئه انفجار یک هواپیمای عازم آمریکا در ۲۵ دسامبر ۲۰۰۹ با شکست مواجه شد.

مظنون نیجریه ای که در رابطه با این توطئه بازداشت شده است به مقامات آمریکایی گفت در یمن و توسط گروه القاعده آموزش دیده است.

XS
SM
MD
LG