لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۱

تاکيد آمريکا و برزيل بر اهميت روابط اقتصادی


تاکيد آمريکا و برزيل بر اهميت روابط اقتصادی
تاکيد آمريکا و برزيل بر اهميت روابط اقتصادی

رهبران آمريکا و برزیل بر روابط اقتصادی قوی بين دو کشور تاکيد گذاشته اند و بدين ترتيب چشم انداز سرمايه گذاری آمريکا در برزيل را که آماده ميزبانی جام جهانی ۲۰۱۴ و المپيک ۲۰۱۶ ميلادی ميشود بالا برده اند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمريکا با ديلما روسف، رييس جمهوری برزیل روز دوشنبه در کاخ سفید در واشنگتن ملاقات کرد. بعد از اين جلسه آنها در بیانیه ای، همکاری گسترده بین اين دو بزرگترین دموکراسی ها و اقتصادها در قاره آمریکای شمالی و جنوبی را تحسين کردند.

اما خانم روسف، در بيانيه کوتاه خود نوشت: او نگرانی خود در مورد اثرات سیاست های پولی توسعه گرای کشورهای ثروتمند در کشورهای در حال توسعه مانند برزیل را با آقای اوباما مطرح کرده است. او گفت که نگران است اين امر منجر به کاهش ارزش پول برزیل شود.

آقای اوباما در اظهارات خود به نگرانی رييس جمهوری برزيل اشاره ای نکرد و گفت که روابط بین دو کشور هيچگاه به اين استحکام نبوده است.

سطح مبادلات تجاری بین آمريکا و برزیل در سال گذشته به رکورد ۷۴ میلیارد دلار رسید . خانم روسف به آقای اوباما بر نیاز برزيل به زیرساخت های بهبود یافته و قوی در اين مرحله آماده سازی برای ميزبانی رویدادهای مهم ورزشی جهان تاکيد کرد.

دو رهبر همچنین مجددا بر تعهد خود به پیشبرد تجارت در خدمات ، کالاهای توليدی و از بین بردن موانع صادرات و واردات محصولات کشاورزی فی مابين تاکيد ورزيدند.

آقای اوباما و خانم روسف، همچنین در مورد منافع مشترک دو کشور در گسترش قرارداد های منطقه ای برای پیشبرد ارتباط آموزشی، سفر و فن آوری بین آمریکایی ها و برزیلیان گفتگو کردند.

XS
SM
MD
LG