لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۴

مدیر شرکت بی پی از مردم آمریکا پوزش می خواهد


مدیر عامل شرکت بی پی از مردم آمریکا به دلیل نشت ویرانگر نفت در خلیج مکزیک پوزش خواسته است و می گوید این فاجعه هرگز نباید اتفاق می افتاد.

تونی هیوارد روز پنجشنبه در توضیحاتی در کمیته فرعی انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان گفت بی پی آنچه را در توان دارد برای مهار جریان نفت، که بالغ بر ۶۰ هزار بشکه در روز تخمین زده می شود، انجام می دهد. او متعهد شد که بی پی تمام هزینه های پاکسازی و دعاوی قانونی کسانی را که آسیب دیده اند پرداخت خواهد کرد.

رییس دموکرات کمیته فرعی بی پی را به «بی احتیاطی» و میان بُر زدن های خطرناک برای صرفه جویی در زمان و پول که به این فاجعه منجر شد، متهم کرد.

جو بارتون، نماینده جمهوری خواه، از هیوارد به دلیل آنچه آن را «سرکیسه کردن سیاسی ۲۰ میلیادر دلاری" به وسیله کاخ سفید نامید، عذر خواهی کرد.

اشاره او به ایجاد یک صندوق ۲۰ میلیارد دلاری برای پرداخت غرامت و جبران خسارات بود که روز چهارشنبه در پی ملاقات مقامات بی پی با پرزیدنت اوباما در کاخ سفید اعلام شد.

سخنگوی کاخ سفید اظهارات بارتون را رد کرد، و گفت این که به نظر می رسد نماینده مجلس بیشتر از آنچه نگران آسیب دیدگان از فاجعه باشد، دلواپس شرکت های بزرگ است، شرم آور است.

بارتون چنین صندوقی را بی سابقه و فاقد اساس قانونی نامید.

فاجعه روز ۲۰ آوریل و زمانی که سکوی نفت در ساحل لوئیزیانا منفجر شد آغاز شد، و جدیدترین تخمین ها حاکی است هر روز بین ۳۵ تا ۶۰ هزار بشکه نفت از چاه بیرون می ریزد.

رییس جمهوری نشت نفت را بدترین فاجعه زیست محیطی که کشور تا کنون با آن روبرو شده، توصیف کرده است.

XS
SM
MD
LG