لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۱

گیشه سینمای آمریکا: "جیسون بورن" در صدر پرفروش های هفته


مت دیمون در مجموعه فیلم های بورن
مت دیمون در مجموعه فیلم های بورن

"جیسون بورن"؛ قسمت جدید مجموعه فیلم های "بورن" با بازی مت دیمون در نقش مامور پیشین سیا با ورود به سینماها در روز جمعه، رکورد جدیدی در گیشه زد و با فروش ۶۰ میلیون دلاری در صدر فهرست پرفروش ترین ها قرار گرفت. دیگر بازیگران این فیلم آلیشیا ویکندر و تامی لی جونز هستند.

مت دیمون پس از ۹ سال به این مجموعه فیلم بازگشته است. در این مدت او چند بار گفت که ممکن است کارش با مجموعه فیلم های بورن دیگر تمام شده باشد. دیمون و پال گرینگرس، کارگردان فیلم "اولتیماتوم بورن" در سال ۲۰۰۷ می گفتند که کاراکتر او به پایان رسیده است، اما به نظر می رسد که نظرشان عوض شده است.

"استار ترک بیاند"، بخش جدید مجموعه "استار ترک" که در آیران به عنوان پیشتازان فضا معروف است، هفته پیش پرفروش ترین فیلم بود، اما این هفته با فروش ۲۴ میلیون دلاری، در رده دوم جدول قرار گرفت. این فیلم تاکنون طی دو هفته اکران ۱۰۵ میلیون دلار فروش داشته است.

از دیگر فیلم هایی که روز جمعه به پرده سینماها رفت، فیلم "مادران بد" بود که ۲۳ و نیم میلیون دلار فروش کرد و سومین فیلم پرفروش هفته شد. فیلمی کمدی با بازی میلا کونیس در نقش مادری که زندگی خود را از زیر فشار و مسئولیت های معمول رها می کند تا خوش گذرانی کند.

انیمیشن "زندگی مخفی حیوانات خانگی" نیز فروش خوبی داشته و با ۱۸ میلیون دلار چهارمین فیلم پرفروش هفته شد.

پنجمین فیلم پرفروش هفته گذشته، فیلم ترسناک lights out یا "خاموشی" بود که در سه روز آخر هفته نزدیک به ۱۱ میلیون دلار فروش کرد.

XS
SM
MD
LG