لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۶

ده ها معترض در بوستون بازداشت شدند


ده ها معترض در بوستون بازداشت شدند
ده ها معترض در بوستون بازداشت شدند

پلیس در شهر بوستون در شمال شرقی آمریکا ده ها معترض وابسته به جنبش «وال استریت را اشغال کنید» را بازداشت کرده است.

بامداد سه شنبه پس از آن که تظاهر کنندگان درخواست پلیس را برای خارج شدن از یک مکان عمومی که اخیرا نوسازی شده است نادیده گرفتند، پلیس دست به بازداشت آنان زد. پلیس می خواست آنان به محل اصلی اعتراض که معترضان در آنجا چادر زده اند، بازگردند.

پلیس هشدار داده بود که معترضان اگر دستور را رعایت نکنند به اتهام تجمع غیر قانونی و تجاوز به حریم عمومی بازداشت خواهند شد.

بسیاری از بازداشت شدگان به گروه «بوستون را اشغال کنید» وابسته هستند، این گروه شاخه ای از جنبش «وال استریت را اشغال کنید» است که ماه پیش در نیویورک آغاز شد و به شهرهای عمده در سراسر آمریکا سرایت کرده است.
«وال استریت را اشغال کنید» جنبش مردمی نامنسجمی است که به اعتراض ها و تحصن هایی در شهرهای گوناگون آمریکا دست زده است. تظاهر کنندگان به انواع مسایل، از جمله آزمندی شرکت های بزرگ و نابرابری اقتصادی اعتراض دارند.

در واشنگتن، تظاهر کنندگان که به کاپیتالیسم و جنگ های آمریکا در خارج معترض هستند، در فاصله ای نزدیک به کاخ سفید جمع شدند.

اشغال میدان آزادی در واشنگتن توسط «جنبش اکتبر ۲۰۱۱» یکی از دو تظاهرات جاری در پایتخت آمریکااست.

مجوز گروه برای جمع شدن در میدان روز دوشنبه منقضی شد، اما معترضان می گویند سرویس ملی پارک که برای استفاده از زمین های فدرال مجوز صادر می کند، موافق کرده مجوز را برای چهار ماه دیگر تمدید کند.

XS
SM
MD
LG