لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۰:۵۷

پیام ویدئویی جان بولتون خطاب به خامنه‌ای؛ سالگرد‌های زیادی برای جشن گرفتن نمانده‌است


مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک پیام ویدئویی رهبر جمهوری اسلامی ایران را مسئول ایجاد ترس و وحشت برای مردم و جهان دانست و گفت که دیگر زمان زیادی جهت جشن گرفتن سالگرد انقلاب برای او باقی نمانده است.

حساب توئیتری کاخ سفید عصر دوشنبه ویدئوی کوتاهی را از جان بولتون منتشر کرد. آقای بولتون در این ویدئو نخست می‌پرسد که انقلاب اسلامی در این چهل سال چه کرده است، و بعد پاسخ می دهد: «در این چهل سال کار حکومت ایران ظلم بر مردم خود و به وحشت انداختن جهان بوده است. ایران به تلاش خود برای دستیابی به سلاح هسته‌ای برای به وحشت انداختن مردم صلح‌جوی سراسر جهان، و [تولید] موشک‌های بالستیک، به عنوان سامانه مورد استفاده برای حمل این بمب‌ها، ادامه می‌دهد! ایران تحت حکومت آیت‌الله‌ها همچنان بانک مرکزی تروریسم بین‌المللی است و نیروهای نظامی متعارفش در سراسر خاورمیانه - از جمله در یمن، عراق، و سوریه - حضور دارند. اما شاید بدتر از همه این باشد که مردم ایران رنج بسیار شدیدی را متحمل شده‌اند: نرخ بیکاری رکورد شکسته؛ تورم به بالاترین حد خود رسیده؛ و ارزش ریال ایران به شدت کاهش یافته است.»

آقای بولتون در پایان سخنانش با اشاره به اظهارت اخیر خامنه‌ای، خطاب به او گفت: «با همه ادعاها و تهدیدهایت نسبت به جان رییس‌جمهوری آمریکا، تو به خاطر ارعاب مردم [کشورت] و به طور کلی هراساندن مردم جهان مسئولی [و باید پاسخگو باشی.] گمان نمی‌کنم سالگردهای [۲۲ بهمن] زیادی برایت مانده باشد که بخواهی آنها را جشن بگیری!»

XS
SM
MD
LG