لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۹

اسقف های آمریکایی با مراجع قم دیدار کردند


هیات اسقف های کاتولیک آمریکا در دیدار با روحانیون و مراجع ایرانی - اسفند ۱۳۹۳
هیات اسقف های کاتولیک آمریکا در دیدار با روحانیون و مراجع ایرانی - اسفند ۱۳۹۳

هیاتی متشکل از چند تن از اسقف های کاتولیک ایالات متحده به منظور ملاقات و آغاز گفتگوی مستقیم با مراجع دینی و روحانیون برجسته ایران به قم سفر کرده اند.

این هیات در طول سفر ۵ روزه خود به ایران، در روزهای پایانی اسفند ماه ۱۳۹۲، با روحانیون ایران درباره نقش رهبران دینی و نحوه تاثیرگذاری آنها بر اقدامات و تصمیمات سیاسی مربوط به برنامه هسته ای ایران دیدار و گفتگو کردند.

شهلا آراسته خبرنگار صدای آمریکا روز پنجشنبه با دکتر استفان کولکی (Stephen Colecchi)، مدیر دفتر صلح و عدالت بین المللی جامعه اسقف های کاتولیک ایالات متحده و یکی از اعضای هیات مذکور، درباره آن سفر گفتگو کرد.

آقای کولکی در باره هدف و چگونگی رویداد این سفر گفت «ما تشکلی از ۹ اسقف در کمیته صلح و عدالت بین المللی داریم که چگونگی ایجاد فضایی برای تفاهم بیشتر میان مردم آمریکا و ایران را مورد بررسی قرار دادند؛ بویژه آن که چگونه بتوان بطور غیرمستقیم، زمینه نتیجه موفقیت آمیزی را برای مذاکرات اتمی فراهم کرد.»

وی در ادامه افزود، این یک سفرخصوصی و غیر رسمی بود و هیات از پیش، وزارت خارجه آمریکا و واتیکان را در جریان تصمیم خود قرارداد و پس از بازگشت نیز با برخی ازمقام های کاخ سفید، وزارت امور خارجه و عده ای از اعضای کنگره درباره جزئیات آن سفر گفتگو کرد.
XS
SM
MD
LG