لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

حضور رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا در محل یادبود حملات تروریستی یازده سپتامبر در پنتاگون


جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به همراه بانوی اول جیل در مراسم ادای احترام در پنتاگون، شنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به همراه بانوی اول جیل در مراسم ادای احترام در پنتاگون، شنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، به همراه جیل بایدن، بانوی اول، با حضور در پنتاگون، تاج‌گلی را در محل یادبود حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر قرار داد.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری، و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، پرزیدنت بایدن و جیل بایدن را در جریان این حضور در پنتاگون که عصر شنبه ۲۰ شهریور انجام شد، همراهی کردند.

این سومين حضور رئیس جمهوری ایالات متحده در مراسم یادبود بیستمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ بود. پیش از حضور در پنتاگون، جو بایدن به شکنسویل در ایالت پنسیلوانیا و پیش از آن هم به نیویورک رفته بود.

رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان دیدارهای خود سخنرانی نداشت و با خبرنگاران هم گفت‌وگو نکرد. آقای بایدن روز جمعه، پیامی ویدئویی را به مناسبت یازدهم سپتامبر منتشر کرده بود.

او در این پیام، به خانواده های دو هزار و ۹۷۷ نفر از بیش از ۹۰ کشور در یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در شهر نیویورک، آرلینگتون ویرجینیا، و شنکسویل پنسیلوانیا کشته شدند و هزاران نفر دیگری که زخمی شدند گفت: «آمریکا و جهان یاد شما و عزیزانتان را همواره گرامی می‌دارد.»

رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: «مهم نیست چقدر زمان گذشته باشد. این یادبودها همه چیز را به شکل دردناکی زنده می‌کند، گویی همین چند ثانیه پیش خبر را شنیده‌اید. ... بسیار دشوار است، چه سال اول باشد چه سال بیستم، کودکان بدون والدین خود بزرگ شده‌اند، والدین بدون فرزندان خود رنج کشیدند، و زنان و شوهران بدون شریک زندگی خود باید راهی به جلو در زندگی پیدا می‌کردند.»

XS
SM
MD
LG