لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۹

آمریکا و آلمان بر ادامه «حمایت تزلزل‌ناپذیر» از اوکراین تاکید کردند


جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، و اولاف شولتس صدراعظم آلمان.
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، و اولاف شولتس صدراعظم آلمان.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، روز پنجشنبه در تماسی تلفنی بر ادامه «حمایت تزلزل‌ناپذیر» از مردم اوکراین تاکید کردند.

طبق بیانیه کاخ سفید، لزوم تامین کمک‌های مالی، انسان‌دوستانه، نظامی، و دیپلماتیک به اوکراین از مهمترین رئوس گفت‌وگوی رهبران دو کشور در این تماس بود.

در همین زمینه، خودروهای جنگی پیاده‌نظام «بردلی» از سوی آمریکا و «ماردر» از سوی آلمان به اوکراین تحویل داده خواهد شد و نظامیان اوکراینی درباره نحوه استفاده از این ادوات جنگی، آموزش‌های نظامی لازم را از سوی سربازان آمریکایی و آلمانی دریافت خواهند کرد.

رهبران آمریکا و آلمان همچنین با اشاره به حملات موشکی و پهپادی روسیه علیه زیرساخت‌های حیاتی اوکراین، بر لزوم حمایت بیشتر از نیاز فوری این کشور به قابلیت‌های دفاع هوایی تاکید کردند.

ایالات متحده در اواخر دسامبر سال گذشته از اهدای یک باتری موشکی دفاع هوایی پاتریوت به اوکراین خبر داد. قرار است آلمان نیز همانند آمریکا یک باتری موشکی دفاع هوایی پاتریوت دیگر در اختیار اوکراین قرار دهد.

رئیس جمهوری آمریکا و صدراعظم آلمان همچنین ضمن قدردانی از کمک‌های نظامی دیگر متحدان و شرکای خود به اوکراین، از اهدای سامانه‌های دفاع هوایی و خودروهای جنگی بیشتر به این کشور استقبال کردند.

XS
SM
MD
LG