لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۹

جو بایدن به‌مناسبت «روز زمین» از کمک ۷ میلیارد دلاری برای استفاده خانه‌ها از انرژی خورشیدی خبر داد


سخرانی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به مناسبت روز زمین در پارک جنگلی «پرنس ویلیام» در ایالت ویرجینیا - ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
سخرانی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به مناسبت روز زمین در پارک جنگلی «پرنس ویلیام» در ایالت ویرجینیا - ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به مناسبت «روز زمین»، از کمک‌های مالی هفت میلیارد دلاری برای طرح استفاده خانه‌های مسکونی از انرژی خورشیدی رونمایی کرد؛ طرحی که می‌تواند برق نزدیک به یک میلیون خانوار کم درآمد را تامین کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جو بایدن این خبر را در سخنانی در پارک جنگلی «پرنس ویلیام» در ایالت ویرجینیا مطرح کرد؛ جایی که او افتتاح برنامه‌های کاربردی برای «سپاه آب ‌و هوای آمریکا» را نیز معرفی کرد؛ برنامه‌ای که با هدف آماده‌سازی جوانان برای فرصت‌های شغلی در بخش‌های مرتبط با آب و هوا ایجاد شده است.

همچنان که رئیس جمهوری دموکرات آمریکا برای رویارویی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق و رقیب احتمالی او از حزب جمهوریخواه در انتخابات پنجم نوامبر آماده می‌شود، رای‌دهندگان جوان که بیشتر نگران تغییرات آب و هوایی هستند، یک جامعه هدف انتخاباتی کلیدی برای جو بایدن به شمار می‌آیند.

بودجه هفت میلیارد دلاری طرح‌های انرژی خورشیدی خانه‌های مسکونی در ایالات متحده از طریق کمک هزینه برای همه سازمان‌های حفاظت از محیط زیست، در قانون «تغییرات آب و هوایی» بایدن گنجانده شده است. کاخ سفید می‌گوید این برنامه باعث ایجاد ۲۰۰ هزار شغل می‌شود و منجر به حدود ۴۰۰ دلار صرفه‌جویی در سال برای خانواده‌ها خواهد شد.

جو بایدن با تاکید بر این که خانوارهای کم درآمد ممکن است تا ۳۰ درصد از درآمد خود را صرف هزینه‌های مرتبط با انرژی کنند، گفت: «انرژی خورشیدی برای همه ما فضای تنفس بیشتر و امکان تنفس تمیزتری را فراهم می‌کند.»

دریافت‌کنندگان این کمک هزینه‌ها شامل ۶۰ نهاد دولتی و محلی و غیر‌انتفاعی هستند که همگی ابتکاراتی را برای کمک به ساکنان مناطق کم‌درآمد ارائه می‌کنند تا از انرژی خورشیدی بهره‌مند شوند و هزینه‌های برق مصرفی خود را کاهش دهند.

در حالی که مدت‌هاست دسترسی به انرژی خورشیدی مسکونی برای آمریکایی‌های کم‌درآمد به‌دلیل هزینه‌های بالای آن و این که اغلب در خانه‌های اجاره‌ای یا آپارتمان زندگی می‌کنند با دشواری روبروست، این برنامه فدرال برای هدایت ۴۰ درصد از مزایای سرمایه‌گذاری انرژی پاک به مناطق محروم هدف‌‌گذاری شده است.

XS
SM
MD
LG