لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۸

رئیس جمهوری آمریکا: نسل ۱۱ سپتامبر نشان داد تروریست‌ها را تعقیب خواهد کرد و این هرگز متوقف نخواهد شد


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، عصر جمعه در یک پیام ویدئویی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر گفت، ملت آمریکا علیه تروریسم به پا خاست و به تروریست‌ها نشان داد که تاوان خواهند پرداخت و این روحیه هرگز متوقف نخواهد شد.

وی به خانواده های ۲۹۷۷ نفر از بیش از ۹۰ کشور در یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در شهر نیویورک، آرلینگتون ویرجینیا، و شنکسویل پنسیلوانیا کشته شدند و هزاران نفر دیگری که زخمی شدند گفت: «آمریکا و جهان یاد شما و عزیزانتان را همواره گرامی می‌دارد.»

رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: «مهم نیست چقدر زمان گذشته باشد. این یادبودها همه چیز را به شکل دردناکی زنده می‌کند، گویی همین چند ثانیه پیش خبر را شنیده‌اید. ... بسیار دشوار است، چه سال اول باشد چه سال بیستم، کودکان بدون والدین خود بزرگ شده‌اند، والدین بدون فرزندان خود رنج کشیدند، و زنان و شوهران بدون شریک زندگی خود باید راهی به جلو در زندگی پیدا می‌کردند.»

وی اضافه کرد، پس از حملات یازدهم سپتامبر، «ما همچنین مورد بسیار نادری را دیدیم، حس واقعی وحدت ملی. وحدت و استقامت، ظرفیت ترمیم و بازسازی در مواجهه با ضربه روحی. نسل ۱۱ سپتامبر برای خدمت و محافظت، علیه تروریسم به پا خاست تا آن تروریست‌هایی که مسئول حملات بودند را گیر انداخته و به هر کسی که در پی آسیب رساندن به آمریکا است نشان دهد که ما به دنبال شما خواهیم آمد و شما تاوان خواهید پرداخت. این هرگز متوقف نخواهد شد.»

XS
SM
MD
LG