لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۳

جزییات کشته شدن رهبر القاعده در «روز دشوار»


یک عضو تیم ویژه ارتش آمریکا که اسامه بن لادن رهبر القاعده را کشت، با نوشتن کتابی درباره ماموریت خود، نگرانی هایی را در میان مقامات آمریکا در مورد درز احتمالی اطلاعات محرمانه برانگیخته است.

دوتون ، ناشر آمریکایی، می گوید کتاب را یک عضو نیروی ویژه دریایی، هوایی و زمینی آمریکا - موسوم به سیل - با نام مستعار مارک اوون، با همکاری کوین مور، روزنامه نویس، نوشته است.

نویسنده بیانیه ای از طریق دوتون صادر کرد که در آن گفته می شود زمان آن است ماجرای حمله سال گذشته به مجتمعی در ابوت آباد در پاکستان و کشتن بن لادن روشن شود.


وزارت دفاع آمریکا می گوید اگر یک عضو تیم نظامی ویژه ای که اوسامه بن لادن را کشت، اطلاعات محرمانه ای فاش کرده باشد، موضوع ممکن است به وزارت دادگستری ارجاع شود.

سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه به صدای آمریکا گفت: " ما همچنان نگران انتشار اطلاعات محرمانه هستیم" و افزود وزارت دفاع روز چهارشنبه از طریق ناشر از چنین کتابی آگاه شد.

انتشار این کتاب در حالی است که دولت اوباما به دلیل درز جزییات محرمانه درباره بن لادن با انتقاد روبروست.

ناشر می گوید کتاب را یک وکیل سابق عملیات ویژه بررسی کرده است.

کتاب با عنوان "روز دشوار؛ اطلاعات دست اول درباره ماموریت مرگ بن لادن" ، روز ۱۱ سپتامبر ، در سالگرد حملات تروریستی به آمریکا منتشر خواهد شد.

ناشر می گوید مولف درآمدفروش کتاب را به نهادهای خیریه که از خانواده های کماندوهای کشته شده نیروی دریایی حمایت می کنند اهدا خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG