لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۹

تمديد تحريمهای آمريکا عليه بلاروس


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تحریم ها عليه کشور بلاروس را برای آنچه که او گفت اقدامات مداوم و سیاست های دولت مینسک برای تضعیف حکومت دموکراتیک در این کشور است، تمديد کرده است.

آقای اوباما روز پنجشنبه در نامه ای به رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده نوشت، دولت بلاروس در سال ۲۰۱۱ ميلادی به سرکوب خود علیه مخالفان سیاسی، جامعه مدنی و رسانه های مستقل ادامه داد. او افزود که دولت شهروندانی را که از مقامات انتقاد کرده يا در تظاهرات شرکت کرده اند، خودسرانه دستگیر، حبس و زندانی کرده است و مانع انتشار اطلاعات از سوی رسانه های مستقل شده است.

اين اقدام باراک اوباما، تحريمهای آمريکا عليه بلاروس را که برای اولين بار در سال ۲۰۰۶ ميلادی به دلايلی مشابه توسط جورج دبليو بوش برقرار شد، بقوت خود نگه می دارد.

تحریم های آمريکا علاوه بر تحريمهايی است که اتحاديه اروپا در تلاش برای متقاعد کردن رژیم استبدادی الکساندر لوکاشنکو، رييس جمهوری بلاروس، برای بهبود وضعيت حقوق بشر، اعمال شده اند.

الکساندر لوکاشنکو ، بمدت تقريبا ۱۸ سال بر بلاروس حکومت کرده است و طی آن، با سرپيچی از هشدارهای کشور های غربی به سرکوب مخالفان و آزادی ها پرداخته است.
XS
SM
MD
LG