لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۷

پیشنهاد ۴۷ میلیارد دلاری برای خرید رینولدز، تولیدکننده سیگار وینستون


نمایی از ساختمان مرکزی شرکت رینولدز آمریکن در مرکز شهر وینستون سِیلم در ایالت کارولینای شمالی
نمایی از ساختمان مرکزی شرکت رینولدز آمریکن در مرکز شهر وینستون سِیلم در ایالت کارولینای شمالی

شرکت «بریتیش آمریکن توباکو» پیشنهادی به مبلغ ۴۷ میلیارد دلار برای مالکیت کامل «رینولدز آمریکن» شرکت مادر تولیدکننده سیگارهای وینستون ارائه داده است، که در صورت موفقیت می‌تواند بزرگترین معامله علنی تاریخ در بازار دخانیات باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این شرکت چندملیتی که در لندن مستقر است، از سهامداران رینولدز بوده و روز جمعه پیشنهاد خرید ۵۷ و هشت دهم درصد باقیمانده از سهام این شرکت آمریکایی تولیدکننده سیگارهای کمِل و نیوپورت را ارائه داد.

پیشنهاد روز جمعه «بریتیش آمریکن توباکو» برای هر سهم شرکت رینولدز، که در شهر «وینستون سِیلم» در ایالت کارولینای شمالی واقع است، معادل ۵۶ دلار و ۵۰ سنت بود که در مقایسه با پیشنهاد روز پنجشنبه ۲۰ درصد بیشتر بود.

انجام این معامله منوط به تایید هیئت مدیره مستقل ریلوندز آمریکن و سپس سهامداران هر دو طرف خواهد بود.

تحلیلگران معتقدند، در حالی که تولیدکنندگان محصولات دخانی از سوی فعالان حوزه سلامت در کشورهای توسعه یافته غربی تحت فشار قرار دارند و محبوبیت سیگارهای الکترونیکی نیز افزایش یافته، این اذغام می‌تواند در کاهش هزینه‌ها و رقابت با شرکت‌های آسیایی کمک کننده باشد.

شرکت «آر جی رینولدز» تولیدکننده سیگارهای وینستون و دومین تولیدکننده بزرگ توتون و تنباکو در ایالات متحده، یکی از زیر مجموعه‌های رینولدز آمریکن است. این شرکت همچنین امتیاز تولید سیگارهای کنت، لاکی استرایک و پال مال را نیز در اختیار دارد.

رینولدز آمریکن در سال ۲۰۰۴ میلادی و پس از ادغام دو شرکت آر جی رینولدز و براون ویلیمامز تاسیس شد و جمع کل فروش آن در سال ۲۰۱۵ معادل ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار اعلام شده است. هر چند سابقه خود آر جی رینولدز به سال ۱۸۷۵ باز می‌گردد.

بیش از ۵۶۰۰ نفر در این شرکت مشغول فعالیت هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG