لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۸

در حمله هوائی آمریکا در سوریه ۱۵۰ عضو داعش کشته شدند


دو جت جنگی اف-۱۵ ای
دو جت جنگی اف-۱۵ ای

ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در سوریه اعلام کرد طی حمله هوائی به مقر داعش در این کشور ۱۵۰ ستیزه جو را کشته است.

به گزارش سرویس بی بی سی جهان، ائتلاف بین المللی پیکار علیه داعش به رهبری ایالات متحده در بیانیه ای تایید کرده که این حمله هوایی شنبه شب در «الشفا» در «دیرالزور» صورت گرفت.

بنا به همین گزارش با استفاده از مجموعه هدف های اطلاعاتی و عملیاتی اطمینان حاصل شده است که به غیر نظامیان منطقه آسیبی نرسد.

داعش و طرفداران آن در باره این گزارش سکوت کرده اند.

ائتلاف بین المللی پیکار علیه داعش می گوید که داعش ۹۸ درصد قلمرو زیر کنترل خود را طی عملیات نظامی در عراق و سوریه از دست داده و تنها بخشهای بسیار کوچکی در سوریه در دره فرات را در اختیار دارد که آن هم در معرض حمله های مداوم جنگجویان کرد و عرب مورد حمایت ائتلاف، موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» از یک سو، و نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی روسیه و ایران از سوی دیگر قرار دارد.

بنا به اعلامیه ائتلاف، نیروهای داعش در منطقه الشفا در حال تدارک حمله ای بودند که هدف قرار گرفتند.

به گفته سرلشگر جیمز جرارد فرمانده نیروهای ائتلاف، «نیروهای دموکراتیک سوریه» با فداکاری به حمله ها علیه داعش ادامه می دهند و پیشروی می کنند و حمله ها تا زمان نابود کردن تندروها در منطقه ادامه هخواهد یافت.

همزمان نیروهای مسلح ترکیه به همراه «ارتش آزاد سوریه» متحد آنکارا، به حمله علیه مواضع «یگان های مدافع خلق کرد» در عفرین ادامه می دهند.

ترکیه این یگان ها را بخشی از «حزب کارگران کردستان ترکیه» موسوم به «پ‌کا‌کا» می داند که دهه هاست برای خود مختاری با ارتش ترکیه در جنگ بوده است. یگان های مدافع خلق کرد هر نوع ارتباط با «پ‌کا‌کا» را رد می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG