لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۲

آسيا و آمريکا توسط کابل‌های زيردريايی به يکديگر متصل می‌شوند


کنسرسیومی می‌خواهد سریع‌ترین کابل زیر دریايی در جهان را، با استفاده از سیم‌های فیبر نوری، بسازد و ایالات متحده آمریکا و ژاپن را به يکديگر متصل کند.
کنسرسیومی می‌خواهد سریع‌ترین کابل زیر دریايی در جهان را، با استفاده از سیم‌های فیبر نوری، بسازد و ایالات متحده آمریکا و ژاپن را به يکديگر متصل کند.

امضاکنندگان این موافقتنامه می‌گویند اين سامانه عظيم، انتقال سریع‌تر اطلاعات دیجیتال را بین دو منطقه، که نیاز روزافزونی به پهنای باند بیشتر دارد، فراهم می‌کند

کنسرسیومی از شش شرکت بين‌المللی، از جمله گوگل، از برنامه‌ای برای کار گذاشتن سریع‌ترین کابل زیردریایی جهان بین ایالات متحده و ژاپن تا پایان ۲۰۱۶ پرده برداشت.

بنا به گزارش‌ها، کابل سراسری اقیانوس آرام توانایی انتقال اطلاعات دیجیتال با سرعت ۶۰ ترابایت در ثانیه را دارا خواهد بود.

شرکت گوگل، مستقر در کالیفرنیا و پنج شرکت فن آوری آسیايی با انتشار بيانيه‌ای اعلام کردند که سرمايه این سامانه بزرگ ۳۰۰ ميليون دلاری، موسوم به «فستر» (FASTER) را به طور مشترک تامین خواهند کرد. از جمله شرکت‌های شريک اين پروژه شرکت موبايل اينترنشنال چين و شرکت NEC ژاپنی است که اين سامانه را خواهند ساخت.

کابلی که از آن استفاده خواهد شد از آخرین تکنولوژی انتقال نوری بهره‌مند بوده و بين ساحل غربی آمريکا و ژاپن کشيده خواهد شد. يک سر آن در ایالات متحده، به جعبه پخشی که با لس آنجلس، سان فرانسیسکو، پورتلند و سیاتل ارتباط دارد وصل شده، سر ديگر آن در ژاپن، به «چيکورا» و «شیما» متصل خواهد شد. انتظار می‌رود که در هر دو طرف، بطور يکنواخت و یکپارچه‌ای با کابل‌های دیگر در شبکه‌های محلی اتصال پيدا کرده، در ادامه و گسترش آنها، کانالی برای ارتباط سريع داده‌ها فراهم کند.

امضاکنندگان این موافقتنامه می‌گویند اين سامانه عظيم، انتقال سریع‌تر اطلاعات دیجیتال را بین دو منطقه، که نیاز روزافزونی به پهنای باند بیشتر دارد، فراهم می‌کند. انتظار می رود کار ساختمانی پروژه فورا آغاز شود.

XS
SM
MD
LG