لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۳

هفت عضو القاعده یمن در عملیات نیروهای ویژه آمریکا کشته شدند


مقام‌های نظامی آمریکا اعلام کردند هفت پیکارجوی القاعده در جریان عملیات تجسسی نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده در یمن، که صبح سه شنبه به منظور جمع آوری اطلاعاتی در مورد یکی از پایگاه‌های آن گروه انجام شد، کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای گفت پیکارجویان عضو «القاعده شبه جزیره عرب» به دنبال تیراندازی نیروهای ویژه ارتش و حملات هوایی دقیق در استان مأرب، با حمایت دولت یمن، کشته شده‌اند.

در این بیانیه همچنین گفته شده است که حملاتی از این دست، اطلاعاتی دقیق از جزئیات استقرار و آرایش نیرو، توانایی‌ها و مقاصد آتی گروه را فراهم می‌کند که به ما امکان متوقف کردن برنامه‌های آنها و در نهایت تضعیف آن گروه را می‌دهد.

به گزارش رویترز به نقل از دو مقام آمریکایی که هویت آنها را فاش نکرده است، این عملیات در فاصله ۴۰ تا ۴۵ کیلومتری شمال منطقه‌ای انجام شده است که پیشتر در اواسط زمستان گذشته ارتش آمریکا یک حمله دیگر را انجام داده بود.

حمله اواخر ماه ژانویه، نخستین عملیات نیروهای ویژه ارتش آمریکا علیه القاعده یمن بود که پس از روی کار آمدن دولت جدید در ایالات متحده و با دستور مستقیم پرزیدنت دونالد ترامپ انجام شد و کاخ سفید آن را موفقیت آمیز خواند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG