لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

پایان وحشت در ایالت مین؛ جسد مظنون تیراندازی مرگبار پیدا شد


رابرت آر کارد
رابرت آر کارد

جسد سرباز ذخیره ارتش آمریکا که متهم به تیراندازی در یک سالن بولینگ و یک رستوران در شهر «لویستون»، در ایالت مین بود، پس از ۴۸ ساعت و تعقیب و گریز پیدا شد.

این تیراندازی مرگبار ۱۸ کشته و تعدادی زخمی برجای گذاشت و ساکنان شهر و مناطق اطراف را وحشت‌زده کرد.

به گفته پلیس، جسد رابرت آر کارد ۴۰ ساله، جمعه شب ۵ آبان در یک منطقه جنگلی در «لیسبون فالز»، شهر همسایه، و نزدیک مکانی که پلیس خودروی رها شده او را اندکی پس از تیراندازی چهارشنبه شب پیدا کرد، کشف شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مایک ساسچاک، کمیسر امنیت عمومی ایالت مین، در جلسه توجیهی کوتاهی به خبرنگاران گفت که «به نظر می‌رسد متهم با شلیک گلوله به خود جان باخته است.» او اشاره‌ای به مدت زمان مرگ مظنون یا چگونکی کشف جسد توسط مأموران نکرد.

ساسچاک وعده داد که پلیس در کنفرانس خبری که شنبه صبح برگزار خواهد شد، اطلاعات بیشتری را منتشر می‌کند.

رابرت آر کارد، چهارشنبه ۳ آبان، ابتدا وارد یک سالن بولینگ شد و حاضرین را به گلوله بست، و دقایقی بعد در یک رستوران به مشتریان شلیک کرد. در این حادثه ۱۸ تن کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند.

رابرت آر کارد
رابرت آر کارد

هنوز انگیزه متهم از این حملات مرگبار مشخص نیست. گفته می‌شود که پلیس همراه با جسد، نامه‌ای را در خودرو پیدا کرده ولی هنوز درباره محتوای آن توضیحی نداده است.

تیراندازی‌ها و تعقیب و گریز طولانی‌مدت، شهر شلوغ ولی آرام لویستون، مرکز سابق نساجی و دومین شهر پرجمعیت در ایالت مین را به وحشت انداخت. به دنبال این حادثه، مدارس و بسیاری از مشاغل تعطیل شدند، و پلیس از حدود ۴۰ هزار ساکن منطقه خواست تا از منازل خود خارج نشوند.

جانت میلز، فرماندار مین، هنگام اعلام خبر مرگ متهم گفت: «مانند بسیاری از مردم، امشب نفس راحتی می‌کشم، زیرا می‌دانم که رابرت کارد دیگر تهدیدی برای کسی نیست.»

رابرت آر کارد، گروهبان ذخیره ارتش آمریکا، و مربی آموزش دیده اسلحه گرم بود. او هنگام انجام وظیفه در پایگاه ذخیره نظامی در شهر ساکو، به‌عنوان متخصص تامین نفت خدمت می‌کرد.

به گفته مقامات، او سابقه بیماری روانی داشت و تابستان گذشته به مدت دو هفته در یک مرکز روانپزشکی بستری شده بود.

XS
SM
MD
LG