لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۰

پرزیدنت ترامپ نامزد تصدی ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا را معرفی کرد


ژنرال مارک میلی
ژنرال مارک میلی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، ژنرال «مارک میلی» را به عنوان نامزد تصدی ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا معرفی کرد.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد نیروی زمینی آمریکا است. در حال حاضر ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا است که از سال ۲۰۱۵ از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا برای این سمت انتخاب شده بود.

پیشتر پرزیدنت ترامپ، ژنرال دانفورد را برای یک دوره دوساله در این جایگاه انتخاب کرده بود و به طور معمول جانشین ژنرال دانفورد سال آینده باید مشخص می شد چون دومین دوره خدمت او در پاییز سال ۲۰۱۹ به پایان می رسد.

رئیس جمهوری آمریکا اما روز شنبه گفت ژنرال جوزف دانفورد، بازنشسته می شود. او گفت تاریخ این تغییرات بعدا مشخص می شود.

ژنرال مارک میلی از سال ۲۰۱۵ تاکنون به عنوان رئیس ستاد نیروی زمینی آمریکا فعالیت دارد. ژنرال مارک میلی از مقامات فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا در افغانستان و عراق نیز بوده است.

نامزد تصدی ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا باید پس از معرفی از سوی رئیس جمهوری آمریکا از سوی سنا نیز مورد تایید قرار گیرد.

پیش از این پرزیدنت ترامپ روز جمعه به خبرنگاران اعلام کرده بود که ویلیام بار را برای دادستان کل و هدر نائورت را به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل معرفی خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG