لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۰

اوباما از سیاست های رئیس جمهوری جدید آرژانتین استقبال کرد


روسای جمهوری آمریکا و آرژانتین در کنفرانس خبری مشترک روز چهارشنبه
روسای جمهوری آمریکا و آرژانتین در کنفرانس خبری مشترک روز چهارشنبه

باراک اوباما روز چهارشنبه با رئیس جمهوری آرژانتین دیدار و گفتگو کرد. آقای اوباما در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری آرژانتین، از سرعت اصلاحات دولت موریسیو ماکری استقبال کرد.

موریسیو ماکری، رئیس جمهوری جدید راست میانه آرژانتین می خواهد با اصلاحات اقتصادی کشورش را تقویت کند.

باراک اوباما گفت ایالات متحده آماده است که به آرژانتین کمک کند. آقای اوباما برای یک سفر دو روزه، روز چهارشنبه وارد آرژانتین شد.

باراک اوباما پیش از آن، در سفری تاریخی به کوبا رفته بود.

روابط آمریکا و آرژانتین در سال های اخیر دچار تنش شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای آرژانتینی خود، با اشاره به سیاست های رئیس جمهوری جدید آرژانتین گفت موریسیو ماکری، برای کشور های منطقه به یک الگو تبدیل می شود.

او گفت ماکری در بخش های زیادی، به سرعت در حال انجام اصلاحات است تا یک رشد اقتصادی فراگیر پایدار ایجاد کند و ارتباط آرژانتین با اقتصاد جهانی و جامعه جهانی را بار دیگر برقرار کند.

باراک اوباما در آرژانتین همچنین گفت شکست داعش در اولویت کار او در دوران باقی مانده از ریاست جمهوری اش است اما باید محتاط بود تا از اقدامات غیر سازنده در این جنگ اجتناب شود.

او گفت "من کارهای زیادی دارم اما اولویت اول من شکست داعش و از بین بردن خطر حملات این گروه خشن در سراسر جهان است. ما شاهد حملات تروریستی در اروپا هستیم. اما آن ها مسلمانان را در خاورمیانه هم می کشند. مردم بیگناه را می کشند. مردمی را می کشند که اسلام را به شیوه متفاوت از آنها عبادت می کنند. آنها ذهن جوانان را در همه جا، نه تنها در اروپا بلکه در آمریکا و بدون شک در آرژانتین مسموم می کنند. هیچ موضوع دیگری در دستور کار من، مهمتر از شکست داعش نیست."

آقای اوباما همچنین گفت شکست داعش نیازمند استفاده از اقدامات سازنده است نه اقداماتی که علاوه بر اینکه خلاف ارزش های انسانی است،حتمالا به داعش نیز فرصت خواهد داد جوانان بیشتری را برای حملات انتحاری جذب کند.

XS
SM
MD
LG