لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۷

گلایه صاحب صدای "سیری" از اپل


اگر از تلفن‌های هوشمند شرکت اپل استفاده می‌کنید، حتما از یکی از امکانات آن به نام "سیری" (Siri)، که می‌توانید پاسخ بسیاری از پرسش‌هایتان را از او بپرسید، آشنا هستید.

سوزان بِنِت، گوینده انگلیسی زبان سیری در آمریکا، اخیرا در گفت‌وگویی با وبسایت "کرَکد" (Cracked) از ماجرای شنیدن صدای خود در این ابزارک آیفون می‌گوید.

به گفته او، شرکت اپل در مقایسه با رقبای خود حتی در بسته بندی محصولاتش هم دقت و حساسیت بالای به خرج می‌دهد، و از این رو ما فکر می‌کردیم رقابت تست صدا برای سیری باید خیلی بالا باشد.

هر چند شکی در دقت نظر و تفکر بالای این غول فناوری آمریکایی در برنامه ریزی سیری نیست، اما سوزان بنت تا زمانی که از او سئوالی پرسیده شده بود، هیچ ایده ای در این زمینه نداشت.

خانم بنت می‌گوید، نمی‌دانستم پرسش مطرح شده در واقع یکی از پرسش‌هایی است که باید به همراه پاسخ آن در سیری گنجانده شود، و تا زمان آغاز به کار آن در آیفون، نمی‌دانستم آن جلسه در واقع تست صدا بود.

اما نه اشتباه نکنید، اپل به صورت مخفیانه صدای سوزان بنت را ضبط نمی‌کرد. بلکه سیری با صداهای ضبط شده او در جلسات مختلفی در یک شرکت دیگر پا گرفت.

او می گوید "جلسات ضبط صدا در برای یک شرکت سازنده نرم افزار تبدیل متن به صوت انجام می‌شد و شرکت اپل همه فایل‌های صوتی لازم برای سیری را از این شرکت گرفته بود."

سوزان بنت با اپل قرارداد نداشت و به همین دلیل، با وجود این که یک بخش کلیدی سیری است، حتی یک سکه هم بیش از آنچه از آن شرکت طرف قرارداد اپل گرفت، نصیبش نشد.

با این حال او می گوید "عجیب است که اپل به فکر این نیافتاد که حتی اشاره‌ای گذرا به این موضوع بکند و مثلا بگوید به زودی میلیون‌ها نفر در جهان صدای تو را خواهند شنید."

XS
SM
MD
LG