لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۵

رونمایی تلفن های هوشمند جدید اپل؛ «ایکس اِس» گوشی جدید آیفون


شرکت اپل، از ۳ آیفون جدید، از جمله بزرگترین و گرانترین تلفن هوشمند خود رونمایی کرد. معرفی این محصولات با هدف بهبود رقابت و افزایش فروش محصولات اپل انجام شد.

اپل می گوید تلفن های جدید در اغلب کشورها قابل پیش خرید است و از هفته آینده برای مشتریان ارسال می شود.

«تیم کوک» مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت اپل، چهارشنبه با غرور و افتخار از آیفون های سریXS و XS Max اپل و صفحه های نمایشی بزرگ آن را معرفی کرد.

او در بخشی از این مراسم گفت: «این مجموعه از محصولات آیفون به طور قطع بهترین تلفن های هوشمند اپل است که تا کنون به بازار آمده است. ما حتی از آیفون ۱۰ که در نوع خود خارق العاده است، فراتر رفتیم و آن را برای عده زیادی قابل دسترس کردیم. در عین حال آخرین مدل اپل واچ یا ساعت های سری ۴ اپل را عرضه کردیم که به شما کمک می کند که فعال تر و سالم تر زندگی کنید.»

قیمت آیفون جدید XS Max برابر با ۱۱۰۰ دلار آمریکا است و صفحه آن حدود ۱۷ سانتی متر یا تقریبا ۲ سانتی متر بزرگتر از آیفون ایکس است. در عین حال صفحه نمایش سری XS قابلیت چرخاندن کامل تصویر را در قطرهای عمودی و مورب ِ اسکرین دارد. این ویژگی از سوی اپل، مزیت رقابتی و ممتاز سری جدید خوانده می شود.

«آنت زیمرمن» تحلیلگر بازار تکنولوژی درباره این محصولات می گوید: «اپل واقعاً جای خالی اسکرین بزرگ را در تلفن های هوشمند خود را با SX Max پر کرد. این مطلب اهمیت بسیاری در رقابت با محصولات سامسونگ، به خصوص Note 9 دارد که اخیرأ به بازار آمده است. مشتریان علاقمند به صفحه نمایش بزرگ هستند وبدون شک فروش در چین بسیار بالا خواهد رفت.»

اسکرین SX Max نیز برای نخستین بار با فن آوری OLED یا دیود هایی که نور ارگانیک از خود گسیل می کنند، ساخته شده است؛ در نتیجه نیازی به بازی با نورهای پس زمینه ندارد. شبکه الکترونیک آن بسیار شبیه به اتصالات نورون های مغز در سیناپس هاست.

تیم بیجاریان تحلیلگر نوآوری های استراتژیک چنین می گوید: چیپ های بیونیک A12 را که اپل در این محصولات جدید بکار برده، نمی توان دست کم گرفت. تصور اینکه یک تلفن بتواند پنج تریلیون عملیات را در یک ثانیه انجام دهد، حیرت انگیز است. بر اساس همین دستاورد است که امکان ادغام هوش مصنوعی و شبکه های عصبی-الکترونیکی لازم برای نصب اپلیکیشن های چند قابلیتی در این محصولات فراهم شده است. بطور خلاصه اینکه اپل قدرتمند ترین تلفن همراه را در سری جدید خود عرضه کرده است.

مدیریت فروش اپل نیز فهرست بلندی از کشورهایی را منتشر کرد که از پنجشنبه آیفون را می فروشند و به خریداران اطمینان داد تا هفته آینده تلفن های هوشمند خود را دریافت می کنند.

در عین حال برای کسانی که توانایی پرداخت ۱۱۰۰ دلار را ندارند، iPhone XR با قیمت ۷۵۰ دلار تا شش هفته دیگر عرضه می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG