لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

سلفی مودی با آیفون طلایی رئیس اپل را به هند کشاند


نارندرا مودی نخست وزیر هند در حال گرفتن عکس سلفی در مراسمی در پکن، پایتخت چین - اردیبهشت ۱۳۹۴
نارندرا مودی نخست وزیر هند در حال گرفتن عکس سلفی در مراسمی در پکن، پایتخت چین - اردیبهشت ۱۳۹۴

کافی است گشتی در فضای مجازی بزنید و دنبال عکس‌‌های نارندرا مودی نخست وزیر هند بگردید که به گفته رسانه‌های آن کشور شیفته "سلفی" گرفتن است.

یکی از این سلفی‌ها البته موجب شد برخی او را متهم به نقض قوانین انتخاباتی هند کنند؛ وقتی سال ۲۰۱۴ پس از انداختن رأی خود در صندوق، یک سلفی از خودش با نشان حزبش، که یک گل نیلوفر است، گرفت.

با این حال نخست وزیر هند در برنامه‌های داخلی و خارجی خود از گرفتن این عکس‌ها با تلفن‌های هوشمند دست بر نداشته و یکی از آنها که سال گذشته با یک آیفون طلایی در چین گرفته، توجه رئیس شرکت آمریکایی اپل را جلب کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تیم کوک مدیر اجرایی شرکت اپل، سازنده تلفن‌های هوشمند آیفون قرار است روز شنبه، در بخشی از تور آسیایی خود، وارد دهلی نو شود و با آقای مودی دیدار کند.

هدف آقای کوک از ملاقات با نخست وزیر ۶۵ ساله هند، گسترش بازار اپل در آن کشور است؛ که سال گذشته میلادی حدود ۱۰۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند در آن فروخته شد، اما سهم اپل تنها ۲ درصد بود.

به گزارش رویترز، با وجود علاقه نارندرا مودی به آیفون‌‌های شرکت اپل، انتظار می‌رود که او در دیدار با رئیس اپل، درخواست تولید این گوشی‌ها در هند را مطرح کند، تا کمکی باشد به تحقق وعده او در تبدیل هند به قطب صنعتی.

سفر تیم کوک به هند، نخستین سفر یک مدیر اجرایی شرکت اپل در دوران مسئولیت خود به آن کشور است. هرچند استیو جابز معروف، از بنیانگذاران اپل، اواسط دهه ۷۰ میلادی به هند سفر کرد و بسیار هم تحت تاثیر قرار گرفته بود.

این غول فناوری آمریکا تا کنون هفت مدیر اجرایی داشته است.

نخست وزیر هند همچنین قرار است ماه آینده میلادی (اواسط خرداد ماه) به واشنگتن سفر کند و با باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در مورد توسعه روابط اقتصادی، مقابله با تغییرات اقلیمی و نیز همکاری‌های دفاعی و امنیتی گفت‌وگو کند.

XS
SM
MD
LG