لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۰۹:۴۲

باراک اوباما رئوس اصلاحات در سیاست های مبارزه با تروریسم را اعلام می کند


به دنبال تلاش نافرجام برای انجام حمله تروریستی در تاریخ ۲۵ دسامبر، روز کریسمس، در یک هواپیمای مسافربری آمریکایی، باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده سیاست های جدید مقابله با تروریسم این کشور را اعلام می کند.

آقای اوباما قرار است رئوس سیاست های جدید ضدتروریسم آمریکا را روز سه شنبه پس از ملاقات با اعضای گروه امنیت ملی این کشور اعلام کند.

رئیس جمهوری آمریکا تیم مشاوران امنیت ملی دولت را برای مذاکره درباره مرد جوان نیجریه ای که به تلاش برای اجرای توطئه انفجار هواپیمای خطوط «نورت وست» متهم است، به کاخ سفید دعوت کرد.

باراک اوباما قرار است اخبار به روز شده در این زمینه را از رابرت مولر، رئیس اف بی آی دریافت کند و اریک هولدر، وزیر دادگستری آمریکا جزئیاتی را درباره پیگرد قانونی مظنون ۲۳ ساله نیجریه ای بیان خواهد کرد. همزمان ژانت ناپولیتانو وزیر امنیت داخلی ایالات متحده مروری خواهد داشت بر روش های بازداشت تروریست ها.

هیلاری کلینتون وزیر خارجه، رابرت گیتس وزیر دفاع و لئون پانتا رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از جمله دیگر شرکت کنندگان در جلسه روز سه شنبه تیم امنیت ملی آمریکا در کاخ سفید به شمار می روند.

XS
SM
MD
LG