لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

شروع تبليغات برای ترغيب افراد به ترک سيگار در آمريکا


شروع تبليغات برای ترغيب افراد به ترک سيگار در آمريکا
شروع تبليغات برای ترغيب افراد به ترک سيگار در آمريکا

دولت آمريکا با نشان دادن تصاوير گرافيک از کسانی که بدليل سال ها استعمال دخانيات مشکلات جسمی پيدا کرده اند، تلاش های مهم و تازه ای را برای کاهش ميزان مصرف سيگار در اين کشور شروع کرده است.

میزان مصرف سیگار در آمريکا در اواسط دهه ۱۹۶۰ ميلادی به بیش از ۴۰ درصد بزرگسالان رسید، اما مقامات بهداشتی دولت می گویند که در دهه گذشته مصرف سيگار حدود ۲۰ درصد از بزرگسالان همچنان ثابت باقی مانده است. این میزان به مقدار قابل ملاحظه ای پایین تر از برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی است، اما هنوز بالاتر از برخی جاهای دیگر است.

سالانه در سراسر جهان میلیون ها نفر از بیماری های مربوط به اعتياد به سیگار میميرند که بسياری از آنها در آمريکا بسر میبرند. با در نظر گرفتن اين ارقام دولت آمريکا اعلام کرد که از روز دوشنبه پيش رو يک کمپين تبليغاتی ۵۴ ميليون دلاری را برای ترغيب افراد سيگاری به ترک آن و نگه داشتن نوجوانان نفوذپذير از شروع کشيدن سيگار که اغلب به عادتی تبديل می شود که يک عمر ادامه می يابد، آغاز خواهند کرد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمريکا، روز پنجشنبه اعلام کرد: تبلیغات را بر روی بیلبوردها، رادیو، تلویزیون و سایت های رسانه های اجتماعی در یک تلاش سه ماهه قرار می دهد. یک مطالعه اخیر نشان می دهد که یک چهارم دانش آموزان سال آخر دبیرستان در آمريکا به طور منظم سيگار می کشند که دولت اين ارقام را یک «اپیدمی اطفال» می نامد.

در یکی از تبلیغات یک مرد ۳۱ ساله نشان داده ميشود که هر دو پای خود را به دلیل یک بیماری نادر خونی ناشی از استعمال دخانيات از دست داده است. در این پيام تبليغاتی گفته ميشود: «شما هر روز صبح به فرصتی اضافی نيازمنديد تا پاهای خود را بجای خود قرار دهيد.»

آگهی های دیگر افرادی را با سوراخ هايی در گردن نشان می دهد که بدليل مداوای سرطان های مرتبط با کشيدن سيگار تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG