لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۴

گزارش واشنگتن‌پست از تلاش برای مقابله با اقدامات یهودستیزانه در آمریکا


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

همزمان با هفتاد و پنجمین سالگرد آزادسازی اردوگاه مرگ «آشویتس-بیرکناو» در هفته‌ای که گذشت، چند مورد از اقدامات یهودستیزانه، اعم از خرابکاری، آزار و اذیت، و حمله به یهودیان، در ایالات متحده گزارش شد.

روزنامه واشنگتن پست شنبه ۱۲ بهمن با انتشار گزارشی در این رابطه، از تلاشی تازه برای استفاده از فناوری و اینترنت برای مقابله با این اقدامات خبر داد.

در این گزارش آمده است که هفته گذشته نامه‌هایی که یهودیان در آنها «جعلی» و بخشی از «کنیسه شیطان» توصیف شده‌اند، به کنیسه‌هایی در سیاتل، اسپرینگفیلد، ویرجینیا و واشنگتن دی سی ارسال شدند.

علامت صلیب شکسته بر روی دیوارهای ساختمان شهرداری پندلتون در اورگان و خانه‌ای در شهر بولدر در ایالت نوادا کشیده شد. دیوارهای داخل آپارتمانی در شرق منتهن نیز با گرافیتی‌های ضد یهودی پوشیده شد.

این‌ها زمانی رخ داد که گروهی از بازماندگان، سران کشورها و اعضای سازمان‌های یهودی در آشویتس، محلی که یک میلیون و صد هزار نفر توسط ارتش آلمان نازی به قتل رسیدند، برای گرامیداشت یاد قربانیان گرد هم آمده بودند.

برای اتحادیه ضد افترا، که از قدیمی‌ترین نهادهای آمریکایی است که اطلاعات مربوط به یهودستیزی و نفرت‌افکنی در جهان را جمع‌آوری می‌کند، چنین اقداماتی در ایالات متحده در حال تبدیل شدن به امری عادی است.

این باعث شده است اتحادیه ضد افترا یک ابزار جدید آنلاین را برای ردگیری این گونه حوادث و همچنین اطلاع رسانی بهتر و به موقع به شهروندان، روزنامه‌نگاران، نیروی انتظامی، و مسئولان آمریکایی به کار بگیرد.

طبق اطلاعات این اتحادیه، اقدامات یهودستیزانه در ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵۷ درصد رشد داشت، که بیشترین نرخ رشد حملات ضدیهودی در تاریخ کشور است و از نظر تعداد هم در رده دوم قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG