لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۴

اتفاقی عجیب در آلاسکا؛ کاهش مراجعه به پلیس در روزهای کمبود نیرو


در اتفاقی عجیب در یکی از شهرهای ایالت بزرگ آلاسکا در آمریکا، مراجعه به پلیس به طرز چشمگیری کاهش یافته است. این اتفاق در زمانی روی داده که نیروی پلیس این شهر کوچک نیز برکنار یا استعفا داده اند.

اسوشیتدپرس در گزارشی نوشت: شهر کوچک و دور افتاده «آنکوریج» در کناره جزایر «آلیسین» در آلاسکا، چند روزی است که پس از استعفای همه پلیس هایش ، هیچ نیروی حافظ نظم و جلوگیری از ارتکاب جرم ندارد.

نیروی پلیس شهر «آنکوریج» شامل سه نفر بود که پس از استعفای رئیس پلیس یک به یک کناره گرفتند. این امر نمایشگر دشواری هایی از جمله استخدام و نگهداری کارمندان در این شهر دورافتاده در گوشه های پرت سرزمین پهناور آلاسکا است.

برخی هزینه های این شهر نجومی است. مثلا هزینه بلیت هواپیما، برای رفت و برگشت به شهر «آنکوریج»، به شهر «سند پوینت » بزرگترین شهر ایالت در فاصله۶۰۰ مایلی از هزار دلار بیشتر است. همین داستان درباره سفر به پایتخت ایالت نیز وجود دارد.

مشکل کناره گیری پلیس شهر «آنکوریج» قبلا هم وجود داشت اما این نخستین بار بود که واقعاً هیچ پلیسی در شهر نمانده بود.

جالب آن که در آن روزها هیچ جرم و جنایتی رخ نداد. معلوم شد که حتی در روزهای پر ازدحام تابستان، چندان نیازی به پلیس نیست.

یکی از اهالی شهر که در یک «بار» کار می کند گفت، تنها چند نفر به شماره فوریت های ۹۱۱ زنگ زدند و گرچه معمولاً درگیری ها و مشکلات معمولاً در بارها پیش می آید ، اما در آن روزها همه چیز آرام ماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG