لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۳

تحقیقات فدرال از شبکه الجزیره به اتهام جاسوسی از آمریکایی‌های یهودی


دفتر الجزیره در شهر اورشلیم که پیشتر با محدودیت هایی از سوی دولت اسرائیل روبرو شده بود.
دفتر الجزیره در شهر اورشلیم که پیشتر با محدودیت هایی از سوی دولت اسرائیل روبرو شده بود.

وبسایت نشریه واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت:‌ کنگره ایالات متحده در حال پیشبرد تلاش هایی برای انجام یک تحقیقات فدرال از شبکه رسانه ای «الجزیره» است که منابع مالی اش را قطر تامین می کند.

قانونگذاران و منابع آگاه می گویند این شبکه اخیرا درگیر یک عملیات جاسوسی چند ماهه از آمریکایی های یهودی در واشنگتن، پایتخت آمریکا، بود.

گروهی دو حزبی از قانونگذاران آمریکایی از جمله سناتور جمهوریخواه تد کروز و ران دسانتیس، عضو جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، دادخواستی را به وزارت دادگستری ایالات متحده ارائه داده اند تا با گشایش یک تحقیقات فدرال روشن کنند آیا بر مبنای قوانین آمریکا «الجزیره» باید خود را به عنوان عامل تحت کنترل خارجی ثبت کند یا خیر.

به نظر می رسد که درخواست کنگره برای این تحقیقات نتیجه تلاش های الجزیره در ضبط مخفیانه آمریکاییان یهودی و طرفداران اسرائیل در قالب فیلم مستندی است که هدف از آن نمایش نفوذ یهودیان در سیاست بوده است.

در این مستند یک خبرچین استخدام شده توسط الجزیره گفته های مدافعان طرفداری از اسرائیل را ضبط کرده که درباره مبارزه با یهودی ستیزی و تحریم اسرائیل صحبت می کنند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG