لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۶

فرود اضطراری هواپیمای مسافری آمریکا پس از انفجار موتور: یک مسافر جان باخت


ادای احترام مردم به به پیکر جان لوئیس عضو با سابقه کنگره آمریکا. او که از فعالان حقوق مدنی برای آمریکایی‌های آفریقایی تبار بود، هفته پیش در ۸۰ سالگی درگذشت.
ادای احترام مردم به به پیکر جان لوئیس عضو با سابقه کنگره آمریکا. او که از فعالان حقوق مدنی برای آمریکایی‌های آفریقایی تبار بود، هفته پیش در ۸۰ سالگی درگذشت.

یک فروند هواپیمای مسافری در ایالات متحده عصر سه شنبه به دلیل بروز مشکل و انفجار یکی از موتورها مجبور به فرود اضطراری شد و گفته می‌شود هشت نفر زخمی شدند، که یکی از آنها جان خود را از دست داده است.

به گزارش رسانه‌ها آمریکا، جت بوئینگ ۷۳۷ پرواز شماره ۱۳۸۰ متعلق به شرکت «ساوت‌وِست» از فرودگاه لاگاردیا در نیویورک به مقصد دالاس در پرواز بود که موتور آن منفجر شد و قطعات آن به بدنه هواپیما برخورد کرد.

به دنبال این حادثه، این هواپیما که حامل ۱۴۳ مسافر و ۵ خدمه پرواز بود، مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه فیلادلفیا شد. هفت از زخمی ها جراحات سطحی داشتند، اما وضعیت یکی از آنها وخیم گزارش شده بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس و شبکه فاکس نیوز اندکی بعد از قول رئیس شورای ایمنی حمل و نقل ملی، از درگذشت او خبر دادند. این نخستین تلفات انسانی یک شرکت هواپیمایی آمریکایی از سال ۲۰۰۹ به این طرف است.

تحقیقات در مورد علت دقیق حادثه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. اما گزارش اولیه حاکی از نشت سوخت به داخل یکی از موتورهاست که موجب انفجار و پرتاب قطعات آن به سمت بدنه و پنجره هواپیما شده است.

به دنبال شکسته شدن یکی از پنجره‌ها و مکش شدید هوا از داخل به بیرون هواپیما، سر یکی از مسافران که نزدیک آن نشسته بود به شدت به پنجره برخورد می‌کند، که در نهایت منجر به مرگ او می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG