لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۳۲

حضور مرد نیجریه ای تبار مظنون به انفجار هواپیمای خط هوایی ایالات متحده در دادگاه فدرال


قرار است مرد نیجریه ای تباری که تلاش کرده بود هواپیمای یک خط هوایی ایالات متحده را روز کریسمس منفجر کند، روز دوشنبه د ردادگاهی در میشیگان حاضر شود.

مقامات، عمر فاروق عبدالمطلب را روز یکشنبه از بیمارستان به یک زندان دولت فدرال منتقل کردند. وی برای درمان سوختگی هایش به بیمارستان منتقل شده است.

این مرد نیجریه ای ۲۳ ساله ادعا کرده است در پایگاه های القاعده در یمن آموزش دیده است. گفته می شود وی در صدد بوده تا اندک زمانی پیش از فرود پرواز شماره ۲۵۳ خطوط هوایی نورت وست که از آمستردام عازم دیترویت بود، مواد منفجره را آتش بزند.

خانواده عبدالمطلب روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کردند از زمان تحصیل فرزندشان درخارج از کشور، با وی تماس نداشته اند.

عمارو مطلب، وزیر پیشین دولت و بانک دار سرشناس کشور، دو ماه پیش در مورد دیدگاه های پسرش به سازمان های امنیتی نیجریه هشدار داده بود.

نام این فرد مظنون در فهرست پایگاه اطلاعاتی و امنیتی دولت ایالات متحده ذکر شده بود اما نام او در فهرست افرادی که از سفر به ایالات متحده منع شده اند، وجود نداشت.

مقامات ایالات متحده در حال بازبینی تدابیرامنیتی هستند و در صدند تا دریابند چگونه عبدالمطلب توانسته با حمل مواد منفجره، سوار هواپیمای عازم ایالات متحده شود.

XS
SM
MD
LG