لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۵

مایک پمپئو به مناسبت روز جهانی ایدز: پیشرفت چشمگیری حاصل شده اما هنوز کارهای مهمی باقی مانده است


مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ۱۰ آذر در توئیتی به مناسبت روز جهانی ایدز نوشت، پیشرفت چشمگیری در راه غلبه بر این بیماری حاصل شده، با این حال برای رسیدن به نتیجه نهایی کارهای مهمی باقی مانده است.

مایک پمپئو در ادامه یاد قربانیان این بیماری مهلک را گرامی داشته و خاطر نشان کرد: «ما در این راه در کنار شرکایمان، که مدت‌ها است به اتفاق آنها به دنبال آن هستیم این اپیدمی (همه‌گیری) را یک بار و برای همیشه ریشه‌کن کنیم، می‌مانیم.»

وی در توئیت دیگری نوشت: واکنش ما به بحران اچ‌آی‌وی/ایدز بزرگترین تعهدی است که تاکنون برای مقابله با یک بیماری اجرا شده و جان بیش از هجده میلیون نفر را نجات داده است. طرح «پ‌پ‌ف‌ا‌ر» (برنامه اضطراری رئیس‌جمهوری برای مقابله با ایدز) نشان دهنده سخاوت کشورمان و قدرت ارزش‌های ما است؛ ارزش‌هایی که در باورهای ما مبنی بر بهتر کردن زندگی شهروندان‌مان و شکوفاتر شدن زندگی همه ما، ریشه دارد.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در پیامی به همین مناسبت، بار دیگر بر پایبندی ایالات متحده به تعهد خود در مبارزه با اپیدمی اچ‌آی‌وی و همچنین نقش مهم جوامع مختلف در این مبارزه تاکید کرد.

مورگان اورتگاس در توئیتی نوشت: «ما با کمک هم می‌توانیم ورق را برگردانیم و بر ایدز غلبه کنیم.»

وبسایت برنامه مبارزه با ایدز سازمان ملل متحد نیز همزمان در بیانیه‌ای به مناسب روز جهانی ایدز نوشت که با کمک و همکاری جوامع مختلف برای مبارزه با این بیماری، امروز ده‌ها میلیون نفر تحت درمان هستند.

بر اساس این بیانیه، از بیش از ۳۵ سال پیش و نخستین گزارش ابتلا به ایدز تاکنون حدود ۷۸ میلیون نفر آلوده به ویروس اچ‌آی‌وی شده‌اند و حدود ۳۵ میلیون نفر بر اثر بیماری‌های مرتبط با آن جان خود را از دست داده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG