لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

چرا آمریکاییان کمتر از اروپاییان عمر می کنند؟


یک مطالعه جدید نشان می دهد آمریکاییان کمتر از مردم دیگر کشورهای دارای درآمد بالا عمر می کنند، و مسمومیت به مواد مخدر، گلوله و تصادف اتومبیل عموما مسئول مرگ آنها شناخته می شود.

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی می گوید پژوهشگران در مرکز دولتی کنترل و جلوگیری از بیماری های آمریکا، برای پی بردن به این که آمریکا از نظر میانگین طول عمر چگونه اندازه گیری می شود، نرخ های مرگ در کشور در سال ۲۰۱۲ را با نرخ های دوازده کشور دیگر با اقتصادهای مشابه، از جمله بریتانیا، ژاپن، آلمان، مقایسه کردند.

آنها دریافتند مردان و زنان در آمریکا ۲.۲ سال کمتر از ساکنان کشورهای مشابه زندگی می کنند. مردان و زنان آمریکایی فقط می توانند به ترتیب به یک طول زندگی ۷۶.۴ و ۸۱.۲ امید داشته باشند، در مقایسه با ۷۸.۶ و ۸۳.۴ سال در خارج.

مطالعه جدید به این موضوع که کدام گروه های سنی آمریکایی در اندازه های پائین تر قرار دارند، نگاه نکرد، اما آندرو فنلون، یکی از پژوهشگران ارشد گفت بر اساس تجربه او بزرگترین شکاف ها بین ۲۵ و ۶۵ سال قرار دارد. با این حال، دیگر گروه های سنی در آمریکا، از جمله نوزادان، نیز با نرخ های بالاتر مرگ روبرو هستند.

او و همکارانش تحقیقات خود را یک گام فراتر بردند و پرسیدند چه چیزی آمریکاییان را می کشد؟ آنها بر جراحات و صدماتی که موجب اصلی مرگ برای آمریکاییان بین یک و ۴۴ سالگی است تمرکز کردند. آنها مسمومیت ناشی از استعمال مواد مخدر، اسلحه و تصادفات رانندگی را مسئول بزرگترین شمار مرگ ها یافتند.

آنها دریافتند این سه عامل مسئول ۴۸ درصد شکاف در میانگین عمر مردان بین آمریکا و کشورهای مشابه است و در مورد زنان ۱۹ درصد است.

یک مطالعه قبلی نشان داد نرخ های مرگ در میان آمریکاییان سفید پوست میانسال، بر خلاف دیگر گروه های سنی، از ۱۹۹۹، بیشتر به دلیل افزایش نرخ زیاده روی در مصرف مواد مخدر و الکل و خودکشی، بالا رفته است.

XS
SM
MD
LG