لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

وزیر دفاع آمریکا در دیدار با اشرف غنی: افغانستان دیگر هرگز نباید مکانی امن برای تروریست‌ها شود


آقای اسپر این عکس از دیدار یکشنبه شب را در توئیتر خود منتشر کرد.
آقای اسپر این عکس از دیدار یکشنبه شب را در توئیتر خود منتشر کرد.

وزیر دفاع آمریکا در دیدار با رئیس جمهوری افغانستان بر ضرورت جلوگیری از تبدیل شدن مجدد افغانستان به مامن تروریست‌ها تاکید کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، روز یکشنبه ۲۸ مهر ماه در سفری از پیش اعلام نشده، به افغانستان با اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

وزیر دفاع آمریکا یکشنبه شب پس از دیدار با اشرف غنی ضمن انتشار عکس هایی از این دیدار در توئیتر خود، گفت: «ما درباره تعهد ایالات متحده نسبت به پشتیبانی از ماموریت حمایت قاطع ناتو و تقویت روابط‌مان گفت‌و‌گو کردیم. ما به اتفاق بر این باوریم که افغانستان دیگر هرگز نباید مکانی امن برای تروریست‌ها جهت حمله به آمریکا شود.»

وزیر دفاع آمریکا پیشتر به خبرنگارانی که همراه او هستند، گفته بود که می‌توان شمار نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان را بدون این که به ماموریت مبارزه با تروریسم لطمه‌ای وارد شود، کاهش داد.

روز یکشنبه همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با اشاره به گفته‌های مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، مبنی بر اجرای موفقیت‌آمیز آتش‌بس در شمال شرقی سوریه، از بازگشت نیروهای آمریکایی به ایالات متحده در آینده نزدیک خبر داد.

سفر آقای اسپر در حالی انجام شد که آمریکا و طالبان به مدت نُه ماه درگیر مذاکرات صلح بودند. اما ماه پیش پرزیدنت ترامپ در واکنش به یک انفجار توسط طالبان، دیدار با رهبران طالبان را لغو کرد.

آقای اسپر به خبرنگارانی که همراه او در این سفر بودند با بیان این که هدف، دست یافتن به یک توافقنامه صلح و یک توافقنامه سیاسی است، آن را «بهترین راه رو به جلو» برشمرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG