لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

یک متخصص مبارزه با تروریسم فرمانده نیروهای تحت رهبری آمریکا در افغانستان می‌شود


«اسکات میلر» فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در افغانستان
«اسکات میلر» فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در افغانستان

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند ژنرال اسکات میلر به عنوان فرمانده جدید نیروهای آمریکا در افغانستان انتخاب شده است. او نخستین فرمانده نیروهای تحت رهبری ایالات متحده در افغانستان است که از سوی پرزیدنت ترامپ منصوب شده است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد ژنرال آستین اسکات میلر را به عنوان فرمانده جدید نیروهای تحت رهبری ایالات متحده در افغانستان منصوب می کند. وی نهمین ژنرال آمریکایی است که جنگ ۱۷ ساله آمریکا در افغانستان را فرماندهی خواهد کرد.

مقامات نظامی ارشد آمریکا به روزنامه وال استریت جورنال گفتند، ژنرال میلر جایگزین ژنرال جان نیکلسون فرمانده فعلی خواهد شد، که از مارس ۲۰۱۶ مسئولیت فرماندهی جنگ افغانستان را بر عهده داشت.

این ژنرال سه ستاره طی دو سال گذشته مسئول فرماندهی مشترک عملیات مشترک ارتش بوده که به مأموریت های واحد ویژه نخبگان نظارت می کرد. اصلی ترین هدف این ستاد مبارزه سری با مظنونان تروریستی بین المللی است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی در همین زمینه نوشت، سابقه و تخصص میلر در مبارزه با مظنونان تروریستی بین‌المللی نشان می‌دهد که انتصاب او به این پست حاکی از تمرکز بر مبارزه با چنین گروه‌هایی در افغانستان است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG