لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۷

کمک‌های ایالات متحده به پناهجویان افغانستانی که به کشور خود باز می‌گردند


نیروهای آموزش دهنده جدید از آمریکا در افغانستان
نیروهای آموزش دهنده جدید از آمریکا در افغانستان

مجموع پناهجویان و مهاجران افغانستانی که به کشور خود باز می گردند، احتمالا تا پایان سال جاری میلادی به بیش از یک میلیون نفر می رسد. از ژانویه ۲۰۱۶ به این طرف، بیش از ۳۸۰ هزار پناهجوی ثبت شده افغان به خانه برگشته‌اند.

علاوه بر این تعداد، بیش از ۶۰۰ هزار مهاجر و اتباع افغانستانی که از ایران و پاکستان اخراج شده‌اند نیز به افغانستان باز گشته‌اند.

این، بار سنگینی را بر دوش دولت کابل می‌گذارد؛ آن هم زمانی که در حال مبارزه با شورشیان طالبان و حضور در حال گسترش داعش در کشور است.

ایالات متحده با افتخار اعلام می‌کند که مبلغی بیش از ۳۹ میلیون دلار را برای تامین نیازهای فوق العاده پناهجویان افغانی که به کشور خود باز می‌گردند، اختصاص داده است.

با احتساب این مبلغ، مجموع کمک‌های انسان‌دوستانه ایالات متحده به افغانستان از آغاز سال مالی ۲۰۱۶ تاکنون، به بیش از ۲۰۷ میلیون دلار می‌رسد.

این کمک‌های مالی آمریکا شامل اعطای بیش از ۱۹ میلیون دلار برای حمایت از فعالیت‌های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در امدادرسانی به افراد آسیب پذیر، از جمله تامین سرپناه، نیازهای اولیه زندگی و وسایل مورد نیاز در زمستان بوده است.

ایالات متحده همچنین به عملیات اضطراری برنامه جهانی غذا در شرق افغانستان، برای ارائه کمک به پناهجویان و مهاجران آسیب پذیری که باز گشته‌اند اما به دلیل درگیری‌های ادامه دار با طالبان و داعش همچنان آواره هستند، ۲۰ میلیون دلار کمک کرده است.

این افراد آسیب پذیر به کمک‌ و حمایت فوری جامعه جهانی در زمستان پیش رو نیاز دارند. ایالات متحده از همه کشورها می‌خواهد برای تامین مابقی نیازهای مالی سازمان ملل متحد در راستای ارائه کمک‌های انسان دوستانه به افغانستان اقدام کنند.

XS
SM
MD
LG