لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۲

آموزش افغان های نظامی تازه استخدام شده متوقف شد


ارتش آمریکا در افغانستان می گوید موقتا آموزش پلیس محلی افغانستان را متوقف کرده است تا بتواند درباره کارآموزان فعلی، با توجه به یک رشته حملات سربازان و پلیس افغان به متحدان بین المللی شان، تحقیقاتی جدید انجام دهد.

سرهنگ توماس کالینز (Thomas Collins) سخنگوی نیروهای آمریکائی در افغانستان، امروز، یکشنبه، در اطلاعیه ای گفت این وقفه آموزشی در مورد قریب هزار کارآموز پلیس محلی افغان اعمال خواهد شد. پلیس هائی که تعلیم آنان پیشتر انجام گرفته است به کار ادامه خواهند داد.

به گزارش روز شنبه واشنگتن پست، بررسی مجدد سوابق بیش از ۲۷هزار نظامی افغان که با نیروهای ویژه آمریکائی کار می کنند در شرایطی است که مقامات ناتو تلاش می کنند جلوی موج حملات علیه کارکنان ناتو توسط افغان های هم قطارشان را بگیرند.

این روزنامه می گوید قتل ۴۵ سرباز در سال جاری مقامات ناتو را وادار به اذعان این حقیقت دردناک ساخته است که جلوگیری از قتل ها می توانست امکان پذیر باشد، اگر تدابیر امنیتی موجود درست اجرا می شد.

واشنگتن پست می گوید، به گفته مقامات ناتو، افغان ها و آمریکائیان به بسیاری از دستورالعمل های نظامی عمل نکرده اند، زیرا نمی خواستند به مانعی در برنامه گسترش ارتش و پلیس افغانستان منجر شوند.

مسئولان عملیات ویژه، روند تحقیقاتی جاری را موثر می دانند اما می گویند فاقد پیگیری هائی است که می تواند روشن کند آیا سربازان افغان زیر نفوذ شورشیان رفته اند، یا از دولت افغانستان سرخورده شده اند.

به گزارش واشنگتن پست، مقامات ناتو گفته اند می دانستند در بعضی موارد روند تحقیقات در مورد سربازان و پلیس افغان درست اجرا نمی شود، اما کمتر به چنین مواردی توجه نشان می دادند، زیرا نگران بودند که زیر ذره بین گذاشتن سوابق ممکن است روند استخدام های جدید را به تاخیر بیاندازد.
XS
SM
MD
LG