لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۰

ژنرال امریکایی: نیروهای افغانستان به حمایت آمریکا نیاز دارند


ژنرال دانفورد - سمت راست
ژنرال دانفورد - سمت راست
یک مقام ارشد نظامی آمریکا می گوید در حالی که نیروهای امنیتی افغانستان به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یافته اند، برای تقویت توانایی های خود و حفظ یک ارتش و نیروی پلیس مدرن، هنوز به حمایت آمریکا نیاز دارند.

ژنرال جوزف دانفورد، فرمانده نیروی بین المللی کمک امنیتی (آیساف)، روز چهارشنبه به اعضای کمیته سرویس های مسلح سنا گفت: پس از بررسی پاسخ نیروهای افغان به انواع چالش ها از زمانی که مسئولیت های امنیتی را بر عهده گرفتند، بر این عقیده نیست که شورش طالبان دیگر تهدیدی برای موجودیت دولت یا نیروهای امنیتی افغانستان باشد.
او همچنین گفت یقین دارد آنها قادر خواهند بود امنیت انتخابات ریاست جمهوری و نخستین انتقال دمکراتیک قدرت را تامین کنند. با این حال یاد آور شد «برای دوام پیشرفت، لازم است کار روی تقویت و ایستایی نیروهای افغان در دراز مدت ادامه پیدا کند.»

ژنرال دانفورد گفت هرچند افغان ها در انجام عملیات امنیتی به کمک کمتری احتیاج دارند، اما برای تکمیل سیستم ها، روندها، و نهادهای مورد نیاز حفظ یک ارتش و نیروی پلیس مدرن به کمک نیاز خواهند داشت.

ژنرال دانفورد گفت آنها همچنین به ادامه حمایت برای پرکردن شکاف های توانی در نیروی هوایی، اطلاعات و عملیات ویژه احتیاج دارند و افزود در نتیجه به یک هیات کوجکتر آموزش، راهنمایی و کمک پس از ۲۰۱۴ جهت بهبود خودکفایی افغانستان نیاز خواهد بود.

ژنرال دانفورد همچنین لزوم ادامه ماموریت ضد تروریسم پس از ۲۰۱۴ را برای بازداشتن القاعده از تجدید سازمان یاد آور شد.

او هشدار داد بدون ادامه فشار ضد تروریسم، القاعده نه فقط باز سازی خود را از نظر فیزیکی آغاز خواهد کرد، بلکه از نظر روانی نیز برای جلب افراد بیشتر، جمع آوری پول و تقویت روحیه یه بهره برداری از آنچه آنرا پیروزی می بیند خواهد پرداخت.
XS
SM
MD
LG