لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۵

اجساد سربازان آمریکایی از افغانستان بازگردانده می شود


اجساد سربازان آمریکایی از افغانستان بازگردانده می شود
اجساد سربازان آمریکایی از افغانستان بازگردانده می شود

جسد ۳۰ سرباز آمریکایی شامل ۲۲ تکاور نیروی دریایی که در سقوط هلیکوپتری در مرکز افغانستان کشته شدند به آمریکا بازگردانده می شود.

وزارت دفاع می گوید مراسم به روی رسانه ها بسته خواهد بود زیرا شناسایی اجساد تکمیل نشده است.

هلیکوپتر ترابری چینوک در جریان عملیاتی علیه طالبان در دره دورافتاده تنگی در ولایت وردک، پس از آن که بنا به گزارش ها هدف آر پی جی شورشیان قرار گرفت سرنگون شد. هفت سرباز و یک مترجم افغان نیز در میان کشته شدگان بودند.

از زمان آغاز جنگ در افغانستان، این بیشترین تعداد تلفاتی است که در یک روز به نیروهای آمریکا وارد می شود. ناتو می گوید برای تعیین علت دقیق سقوط تحقیقاتی در جریان است.

در واشنگتن، پرزیدنت اوباما روز دوشنبه گفت از دست دادن ۳۰ سرباز یادآور خطراتی است که نیروهای آمریکا هر روز با آنها روبرو هستند.

لئون پانتا وزیر دفاع گفت هرچند از دست دادن سربازان ضایعه سنگینی است، اما متوقف کردن تلاش ها برای شکست دادن القاعده و محروم ساختن آنان از داشتن پناهگاه امن در افغانستان، دردناک تر خواهد بود.

سخنگوی پنتاگون گفت سرنگون شدن هلیکوپتر به وسیله یک آرپی جی طالبان تنها یک حادثه انتزاعی در نبرد است و نشان دهنده هیچ تغییری در جنگ علیه طالبان نیست.

مقام های پنتاگون می گویند به خانواده های کشته شدگان اجازه داده خواهد شد در مراسم ورود جنازه ها در ایالت دلوور حضور یابند.

XS
SM
MD
LG